MMA

Výsledek už vím. Pro něj taky jdeme, hlásí před odletem na UFC fighter Dvořák

MMA zápasník David Dvořák se chystá na pořádně ostrou bitvu. Ve svém čtvrtém zápase v UFC totiž v americkém Columbusu na konci března vyzve Brazilce Matheuse Nicolaua. Devětadvacetiletý rodák z Hořic nepoznal za uplynulých deset let přemožitele, naposledy padl v roce 2012, když nestačil na Filipa Macka. I po zdravotních obtížích a změně soupeře však bude chtít sérii udržet. Do USA proto odlétá s předstihem, aby se stihl aklimatizovat a doladit formu.

Pro galavečer UFC Fight Night 205 si stanovil jasný cíl, český zápasník David Dvořák hodlá prodloužit sérii vítězných zápasů už na číslo 17. Do klece se však proti němu postaví hodně silný soupeř – Brazilec Matheus Nicolau.

Rodák z východočeských Hořic měl původně vyzvat postojáře Su Muaderjiho, kvůli jeho zranění se však duel přesunul. Číňan následně odstoupil a UFC vybralo Dvořákovi nového protivníka. Mistr světa v jiu-jitsu je v žebříčku muší váhy o dvě místa výš a patří mezi velmi dobré zápasníky.

"Je velice šikovný bojovník, komplexní. Umí jak postoj, tak i zem. Pro mě je to obrovská výzva a moc se těším. Je těžké říct, co zápas rozhodne. Možná to, kdo to bude chtít víc, protože jsme na tom hodně podobně. Ale já už výsledek vím teď a pro něj taky jdeme," řekl k soupeři český sportovec s přezdívkou "Undertaker".

Devětadvacetiletý fighter v UFC není nováčkem, debutoval v březnu 2020, kdy na body porazil Bruna Silvu. Poté porazil i Jordana Espinosu i Juancamila Ronderose. Toho dokonce zneškodnil škrcením hned v prvním kole. Celkově zatím zaznamenal v různých zápasech 20 triumfů a tři porážky. Ta poslední přišla před deseti lety, když v Brně nestačil na Filipa Macka.

To Nicolau je v UFC už od roku 2015, po čtyřech zápasech však byl propuštěn. V roce 2021 se vrátil a momentálně se pyšní celkovou bilancí 17 výher, dvě prohry a jedna remíza. Navíc vyhrál poslední čtyři bitvy.

Související obsah

​"Pokud ho porazím, o čemž jsem přesvědčený, budu minimálně na osmé pozici v žebříčku. Potom už je to co by kamenem dohodil do top 5. A tam už je to blízko k titulu," nebál se Dvořák vyhlásit ty nejvyšší cíle. Na duel se velice pečlivě připravoval. Trénoval nejen doma, ale také v USA a Polsku, kde ladil formu po boku Jana Blachowicze.

Teď odlétá do USA, aby měl dostatečný čas na aklimatizaci. Chce navštívit místní zoo, doladit taktiku i zápasovou váhu. Jeho zápas se uskuteční 26. března na úvodní kartě prelims. Galavečer by mělo na místě sledovat 20 až 25 tisíc diváků, a Dvořák by tak měl zakusit i parádní atmosféru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události