Další sporty

Skvělá Jislová zajela životní výsledek, ve stíhačce skončila sedmá

Skvělá Jislová zajela životní výsledek, ve stíhačce skončila sedmá
Biatlonistka Jessica Jislová Zdroj: profimedia.cz

Parádní výsledek zajela biatlonistka Jessica Jislová, která se díky skvělé střelbě posunula ve stíhacím závodě v Kontiolahti o 13 míst. Nakonec skončila sedmá. Závod vyhrála Norka Eckhoffová.

Jessica Jislová byla po sobotním sprintu až na 20. místě, ale nedělní závod jí vyšel naprosto parádně. Při čtyřech střeleckých zastávkách zastřílela čistě a posunula se až na 7. místo.

Ve finském Kontiolahti se naopak příliš nedařilo Markétě Davidové, jež se propadla z 22. pozice na 33. příčku, a to zejména kvůli pěti chybám na střelnici. Lucie Charvátová pak skončila se stejným počtem chyb jako Davidová na 43. místě, Eva Puskarčíková pak byla úplně poslední.

Související obsah

​Stíhací závod ovládla Norka Tiril Eckhoffová, která slaví první výhru v sezoně SP, druhá pak skončila Italka Wiererová, která si oproti sobotnímu sprintu polepšila o 15 míst. Třetí místo patřilo Němce Herrmannové.

V mužské stíhačce skončil Michal Krčmář na 21. místě, kolega Adam Václavík pak obsadil 27. příčku. Naopak Jakub Štvrtecký si výrazně pohoršil a s osmi chybami se propadl na 47. místo. Mikuláš Karlík byl na 52. místě. Závod vyhrál Francouz Fillon Maillet.

Konečné pořadí:
1. Tiril Eckhoffová (NOR) 31:40,8 (2 trestná kola)
2. Dorothea Wiererová (ITA) +15,9 (0)
3. Denise Herrmannová (GER) +19,5 (3)
4. Marte Olsbuová Røiselandová (NOR) +35,8 (3)
5. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +43,5 (1)
6. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +54,3 (3)
7. Jessica Jislová (CZE) +56,0 (0)

Takhle vypadala olympijská kolekce pro ZOH 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události