Další sporty

Čeští biatlonisté ve štafetě propadli, na vítěze ztratili pět minut

Čeští biatlonisté ve štafetě propadli, na vítěze ztratili pět minut
Biatlonista Michal Krčmář Zdroj: profimedia.cz

Mužské biatlonové štafetě se v prvním závodě po olympijských hrách ve finském Kontiolahti vůbec nedařilo. Šanci na dobrý výsledek zazdil už na prvním úseku Mikuláš Karlík, který musel na tři trestná kola. Další Češi se poté snažili s průběžným pořadím ještě něco udělat, Michal Krčmář nakonec dovezl české kvarteto do cíle na 14. místě.

Místo aby soupeřili se špičkou, skončili hluboko v poli poražených. Českou biatlonovou štafetu porazily i celky Litvy nebo Japonska. Neúspěšný pátek odstartoval už na prvním úseku Mikuláš Karlík. Ten při první střelbě sice dobíjel jen jednou, pak však přišla katastrofa. Na druhé střelecké položce zažil český biatlonista totální blackout a musel na tři trestná kola. 

Na trať se pak vrátil až na 20. místě. Jakub Štvrtecký si počínal daleko lépe a pokaždé potřeboval jen jeden náhradní náboj. Štafetu tak posunul na 17. příčku, tedy za Rumunsko. Na třetí úsek vyrazil Adam Václavík a na koberci musel hned odrážet hrozbu trestného kola, to se mu nakonec podařilo, a tak pokračoval bez ztráty kytičky. 

Při stojce už však takové štěstí neměl. Když mu scházel poslední terč, několikrát dobil, strávil na střelnici minutu navíc, ale cíl stejně netrefil. Musel tak projet 150metrový okruh navíc. Michalu Krčmářovi předal na 16. místě. 

Související obsah

​Nejzkušenější český závodník si počínal dobře, při ležce jednou dobil a postupně se propracovával pořadím. Kvůli velké ztrátě však nakonec poskočil jen na 14. příčku s takřka pětiminutovou ztrátou na vítěze. 

Z triumfu se radovali Norové, pomyslné stříbro bralo Švédsko a bronz oslavili Francouzi. 

Výsledky mužské štafety na SP v Kontiolahti:
1. Norsko 1:12:06,1 (0 trestných kol + 7 dobíjení)
2. Švédsko +10,6 (0 + 10)
3. Francie +12,4 (0 + 7)
---
14. Česko +4:59,1 (4 + 14)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události