Hokej

Kladno padlo, ale Jágrova akce na pomoc Ukrajině vyšla, přispěla i NHL

V hokejové extralize šla rivalita stranou. Hlavním mottem zápasu posledního kola před play-off mezi Kladnem a Spartou byla pomoc Ukrajině. Kladenský majitel a hráč v jedné osobě, Jaromír Jágr, věnuje výtěžek ze vstupného na pomoc obětem válečného konfliktu, a proto přesunul pořadatelství do největší haly v České republice. Akce přitáhla i pozornost ze zámoří.

"Všechny lístky, které byly nabídnuty do prodeje, byly vyprodány. O2 arena byla skutečně po strop naplněná," popsal atmosféru v pražské hale reportér a moderátor televize Nova Štěpán Sokol. Před vyjetím hráčů na led v aréně zazněla ukrajinská hymna, vedle sebe byly vyvěšeny vlajky České republiky a Ukrajiny a na kostce byly promítány záběry z válečné zóny.

Výtěžek z prodeje bude věnován na pomoc rodinám, které utíkají před válkou na Ukrajině. Jen na vstupném se vybralo přes dva miliony korun. Navíc akce přitáhla pozornost i zámořské NHL, kde Jágr odehrál 24 sezón. Vedení ligy akci přispělo symbolickou částkou 68 tisíc dolarů (přes 1,5 milionu korun). Celková částka se má ještě zvýšit z prodeje dresů obou týmů.

Související obsah

​Kladenští už před duelem věděli, že je čeká baráž o sestup. A tak o výsledek nešlo. Se Spartou v posledním ligovém zápase padli 1:4.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události