Famózní Benzema hattrickem řídil výhru a postup Realu, dále jdou také Citizens

Karim Benzema je velkou postavou Realu Madrid v osmifinále Ligy mistrů. PSG díky Mbappému vedlo 1:0 a vypadalo to, že s dvoubrankovým náskokem projdou do další fáze. Pak ovšem chyboval Donnarumma a Benzema vyrovnal. Stejný hráč se pak ještě trefil dvakrát a podmanil si fotbalový svět.

PSG bylo aktivní od prvních minut a již ve třinácté minutě se do šance dostal fenomenální Mbappé, ale tomu se z levé strany Courtoise ještě překonat nepovedlo. Na druhé straně mohl skórovat Benzema, ale po krásném centru zakončoval hlavou těsně vedle branky. Pak se Mbappé již trefil, ale celé situaci předcházel těsný ofsajd Mendese.

Před čtyřicátou minutou se Francouz již prosadil. Neymar technickým míčem do náběhu našel Mbappého, který kopl do vrtule, všechny předběhl a dělovkou na první tyčku poslal PSG do dvoubrankového vedení ve výčtu dvojzápasu. Na startu druhé poloviny fenomenální Mbappé naprosto vykoupal brankáře Courtoise, ale gól pro ofsajd nebyl uznán.

PSG bylo mnohem lepším celkem, ale život si zkomplikovalo po chybě Donnarummy, kterému odebral míč Benzema a ve spolupráci s Viníciusem vyrovnal na 1:1. Vzápětí mohl stejný hráč dokonce otočit, ale jeho hlavička šla jen těsně vedle pravé tyčky. Od francouzského kanonýra to ovšem nebylo vše, to nejlepší teprve přišlo.

V 76. minutě vyslal do vápna Benzemu Chorvat Modrič a zkušený střelec i s přispěním obránce vyrovnal stav osmifinále na 2:2. Téměř vzápětí Santiago Bernabéu vybuchlo ještě větší radostí. Vinícius vedl útok po levé straně a míč se dostal až k Benzemovi, který nádherným a technickým nártem k tyčce poslal Real Madrid do průběžného vedení. To Bílý balet udržel a postoupil do čtvrtfinále.

Citizens nastupovali do duelu se Sportingem za rozhodnutého stavu 5:0 a hráli celkem v poklidném tempu. Po dvaceti minutách se z dálky pokoušel prosadit Foden, ale jeho rána v brance neskončila. Mnohem zajímavější byl pokus Sterlinga ve 38. minutě, který před brankou zakončoval lobem, ale gólmanem Adánem byl vychytán.

Citizens skórovali hned na startu druhého poločasu, ale gól Jesuse byl z ofsajdu. Na startu poslední patnáctiminutovky utekl do vápna Paulinho, ale Carsona zblízka neprostřelil. V úplném závěru to hlavou ještě zkoušel John Stones, ale míč skončil nad brankou a duel skončil remízou 0:0.