Další sporty

Tiger Woods je novým členem Síně slávy. Při ceremoniálu se jen stěží bránil slzám

Tiger Woods je novým členem Síně slávy. Při ceremoniálu se jen stěží bránil slzám
Golfista Tiger Woods Zdroj: profimedia.cz

Legendární golfista Tiger Woods se dočkal velké pocty. 46letý hráč byl totiž ve středu večer uveden do golfové Síně slávy v Ponte Vedra Beach. Ocenění pak získala také bývalá trojnásobná vítězka ženského US Open Susie Maxwellová Berningová nebo slavná designérka golfových hřišť Marion Hollinsová.

Tiger Woods udělal další krok ke golfové nesmrtelnosti. Vítěz 82 turnajů na okruhu PGA totiž zaujal místo mezi nejlepšími z nejlepších a stal se novým členem Síně slávy.

"Pokud se nevydáte a nevynaložíte úsilí, tak zaprvé nedosáhnete výsledků a zadruhé, a to je důležitější, nezasloužíte si to," prohlásil Woods, který se během ceremoniálu jen stěží bránil slzám.

Související obsah

46letý golfista utrpěl v minulém roce těžkou autonehodu a aktuálně tak golf na profesionální úrovni nehraje a je otázka, zdali se ještě někdy vrátí. Tiger Woods je držitelem 15 major titulů. V tomto ohledu je lepší pouze Jack Nicklaus, který má na kontě 18 triumfů.

Woods je pak také jediným hráčem, který dokázal v moderní éře zvítězit na čtyřech major turnajích za sebou. V roce 2000 dokázal zvítězit na US Open, British Open a PGA Championship, následně v roce 2001 vyhrál i Masters.

Tiger Woods si nedávno zahrál se svým synem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události