Další sporty

Kdy se Tiger Woods vrátí ke golfu? Legenda po dlouhé době promluvila

Kdy se Tiger Woods vrátí ke golfu? Legenda po dlouhé době promluvila
Golfista Tiger Woods Zdroj: Profimedia

Fanoušci Tigera Woodse stále čekají, kdy se jejich miláček vrátí zpátky na okruh PGA Tour. Bývalá světová jednička a jeden z nejúspěšnějších hráčů historie se stále dostává z autonehody z loňského roku. Nyní promluvil k novinářům, kde odhalil své budoucí plány.

"Kéž bych vám mohl říct, kdy budu zase hrát," řekl Woods před turnajem Genesis Invitational v Los Angeles. Právě tento turnaj slavný golfista pořádá. "Chci vědět, kdy budu zase hrát, ale aktuálně nevím. Moje golfové aktivity byly velmi omezené. Můžu čipovat a patovat, ale na dlouhé rány to ještě není. Stále také pracuji na chůzi," pokračoval rodák z Kalifornie.

Woods aktuálně stále pracuje na zesílení a hlavně stále dává dohromady zraněnou nohu, kterou si ošklivě poranil právě při autonehodě v loňském únoru. Vítěz 15 major turnajů už dokáže chodit na běžícím páse, ale na nerovné golfové hřiště to zatím není.

Související obsah

"Dovedu být v autě, ale chodit po golfovém hřišti, to je úplně jiná věc. Mám před sebou stále dlouhou cestu," pokračoval 46letý golfista. "V tomto věku už se člověk neléčí tak rychle, což je frustrující. Ještě nedokážu odehrát všechna golfová kola, ale stále na tom pracuji," řekl.

Woods měl otevřenou zlomeninu pravé nohy. Pochroumal si také kotník a chodidlo. Musel podstoupit operaci, při kterém mu bylo do dolní končetiny vpraveno několik šroubů. Podle Woodsových slov už se na PGA Tour nikdy nevrátí v plné parádě. Nebude tak hrát všechny turnaje, ale bude bedlivě vybírat. Dokonce je tu možnost, že by hrál pouze majory.

Související obsah

"Vrátím se a budu objíždět kompletní program? Ne. To už se nikdy nestane. Sem tam budu hrát určité akce, ale už to nebude na plný úvazek," dodal. Naposledy se objevil na turnaji pro otce a syny PNC Championship, kde startoval právě se synem Charliem v prosinci roku 2021. Duo tehdy skončilo na druhém místě. Samotný Woods pak byl naposledy k vidění na Masters v listopadu v roce 2020.

Takto válel na turnaji syn Tigera Woodse:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události