Premiéra v Otepää českým biatlonistům příliš nevyšla, nejlepší byl Krčmář

Biatlonista Michal Krčmář | Zdroj: Profimedia.cz

V estonském Otepää se odehrála velká premiéra Světového poháru v biatlonu. Ve sprintu mužů se ale český závodníkům příliš nedařilo. Nejlepší Michal Krčmář skončil na 22. místě. Závod vyhrál Francouz Fillon Maillet.

V závodě, kde se střílelo velmi čistě, udělal Michal Krčmář jednu chybu na druhé položce. Omyl na střelnici pak stál českého závodníka také umístění v nejlepší patnáctce a ve spojení s nepříliš rychlým během z toho nakonec bylo 22. místo.

Ve sprintu v Otepää pak startovali další čtyři čeští biatlonisté Na 31. místě skončil Jakub Štvrtecký, Adam Václavík pak byl na 69. pozici a Mikuláš Karlík o tři příčky za ním. Naopak poměrně sympatický výkon předvedl juniorský mistr světa Jonáš Mareček, který při premiéře sice jednou chyboval na střelnici, ale nakonec si vyjel pěkné 48. místo.

​Závod vyhrál Francouz Quentin Fillon Maillet, který je v letošní sezoně k nezastavení a díky desáté výhře se přiblížil celkovému prvenství ve Světovém poháru, druhý skončil Nor Laegreid, jenž navázal na výkony z minulé sezony, třetí místo bral Němec Benedikt Doll.