Tenis

Nejhorší okamžik mého života, kaje se tenista Zverev po útoku na sudího

Čtyřiadvacetiletý tenista Alexander Zverev, který za své chování na turnaji v Acapulcu vyfasoval od ATP roční podmínku, se omluvil. Sám německý hráč pak incident nazval nejhorším okamžikem jeho života.

"Pokud to udělám znovu, mají plné právo mě suspendovat. Je to jednoduché. Pokud to udělám znovu, znamená to, že jsem se neponaučil. Myslím, že každý si v životě zaslouží druhou šanci, každý dělá chyby. Ale pokud opakovaně děláte chyby, znamená to, že jste se nepoučili. Takže pokud se to bude opakovat, měli byste mě suspendovat. Ale udělám vše pro to, aby se to nestalo nejen v příštím roce, ale i v celé mé kariéře," vyjádřil se Zverev při tiskové konferenci před turnajem v Indian Wells.

Alexander Zverev se s tím na turnaji v Acapulcu nepáral a po prohře v zápase čtyřhry řádil jako černá ruka. Německý tenista tak za své chování, kdy nadával rozhodčímu a mlátil raketou do umpiru, dostal od organizace ATP roční podmínku. Pokud by světová trojka opět zhřešila, dostane stopku na osm týdnů, plus tučnou pokutu v hodnotě 25 tisíc dolarů, což je přibližně šest set tisíc korun.

Související obsah

​Někteří však čekali, že Zverev bude za svůj incident z Mexika suspendován okamžitě. Místo toho německý tenista uhradil peněžitý trest přímo v Acapulcu, a to ve výši 40 tisíc dolarů, tedy více než 900 tisíc korun.

"Ještě teď je to pro mě trapné. Procházet se po šatně, není příjemný pocit. Ale všichni děláme chyby. Jsem také lidská bytost a mohu vám zaručit, že už nikdy v životě nebudu jednat tímto způsobem. Rozhodně to byl nejhorší okamžik mého života, nebo mé kariéry obecně," dodal olympijský vítěz z Tokia.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události