Úvodní zápasy osmifinále zvládli favorité, dvakrát se prodlužovalo

Hokejisté Dynama Pardubice Zdroj: Profimedia

První utkání předkola play-off nabídla nesmírně dramatickou podívanou. Všechna skončila rozdílem pouhé jedné branky a dvě z nich zamířila dokonce do prodloužení. Nakonec se z vítězství radují jen favorité série, kteří se po základní části umístili na lepší pozici.

Do utkání mezi Plzní a Mladou Boleslaví vstoupili lépe hosté, když se v desáté minutě trefil Jan Stránský po přihrávce Ondřeje Najmana. Vedení ale Bruslařům do konce první třetiny nevydrželo, když se díky Krošejlově teči prosadil Martin Lang. Vyrovnaný stav vydržel i po druhé třetině, kdy oba týmy přidaly po jedné brance. Třetí třetina o vítězi nerozhodla, a tak utkání zamířilo do prodloužení. V něm se střelou z levého kruhu prosadil Peter Čerešňák a poslal Západočechy do vedení 1:0 v sérii.

Z vítězství po prodloužení se radují také Vítkovice, nicméně závěr zápasu nabídl skutečně dramatickou podívanou. V čase 58:39 šli domácí do vedení 3:2, ale Olomouci se podařilo 44 před závěrečnou sirénou srovnat. V následném prodloužení vstřelili hosté také vítěznou branku, ale rozhodčí gól kvůli postavení hráče v brankovišti neuznal. Vítězný gól tak padl v 73. minutě a trefil se vítkovický Marek Kalus.

​Nečekaně vyrovnaný byl i zápas mezi Pardubicemi a Karlovými Vary. Dynamo sice po 27 minutách vedlo 2:0, ale hostům se podařilo ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. Remízový stav ale vydržel pouhých 17 vteřin, když se trefil Cienciala, což se nakonec ukázalo jako vítězný gól.

Pouze o jeden gól vyhráli také Bílí Tygři Liberec, kteří zdolali na svém letě brněnskou Kometu 4:3. O vítěznou branku se postaral ve 38. minutě Adam Najman.

Úvodní zápasy osmifinále play-off Tipsport Extraligy:

Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 po prod. (stav série 1:0)

Branky a nahrávky: 18. M. Lang (Dzierkals), 27. Graňák (Schleiss), 70. Čerešňák (F. Přikryl, Kaňák) – 10. J. Stránský (O. Najman, Pláněk), 27. Kelemen (Lunter)

Vítkovice – Olomouc 4:3 po prod. (Stav série 1:0)

Branky a nahrávky: 17. J. Hruška (L. Kovář, P. Koch), 35. Lindberg (R. Polák, R. Pedan), 59. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 73. M. Kalus (Lindberg) – 38. P. Kolouch (Ondrušek, Burian), 40. David Krejčí (Škůrek), 60. Ondrušek (David Krejčí, J. Knotek)

Pardubice – Karlovy Vary 3:2 (Stav série 1:0)

Branky a nahrávky: 8. O. Rohlík (Koffer), 27. Anděl (Košťálek, O. Rohlík), 34. Cienciala (Košťálek) – 30. O. Beránek (Vondráček, Kulich), 33. Černoch

Liberec – Kometa Brno 4:3 (Stav série 1:0)

6. Kolmann (J. Vlach, P. Jelínek), 15. M. Rosandić (Klepiš, Melancon), 31. P. Jelínek (L. Šmíd, Melancon), 38. A. Najman (M. Rosandić, L. Šmíd) – 24. P. Mueller (Kollár), 26. L. Horký, 29. P. Holík (P. Mueller, A. Zbořil)