Tenis

Zvereva mám rád, ale měli ho potrestat daleko přísněji, diví se Nadal

Zvereva mám rád, ale měli ho potrestat daleko přísněji, diví se Nadal
Zdroj: profimedia.cz

Španělský tenista Rafael Nadal považuje za velkou chybu, že jeho soupeř a kamarád nedostal od ATP přísnější trest než podmínku za jeho agresivní chování na turnaji v Acapulcu, kdy vztekle mlátil raketou do umpiru a také udeřil rozhodčího přímo do nohy. Podle 21násobného grandslamového šampiona by z preventivních důvodů měly padat přísnější tresty.

"Mám ho rád a přeju mu jen to nejlepší a on, že udělal chybu," začal Nadal své vyjádření ke Zverevovu případu. "Ale pokud nebudeme toto chování trestat přísněji, budou si hráči dovolovat víc a víc, a to je špatně," má jasno španělský tenista.

Nadal i Zverev se nyní účastní turnaje v americkém Indian Wells, kde mají oba v prvním kole volný los. "To, co Zverev udělal, není zdaleka poprvé, podobných případů bylo v poslední době více. Sportovci by přitom měli být příkladem a vzorem pro děti," řekl Nadal. 

Související obsah

​I sám Zverev si je vědom, že udělal chybu a kál se. "Pokud to udělám znovu, mají plné právo mě suspendovat. Je to jednoduché. Pokud to udělám znovu, znamená to, že jsem se neponaučil. Myslím, že každý si v životě zaslouží druhou šanci, každý dělá chyby. Ale pokud opakovaně děláte chyby, znamená to, že jste se nepoučili. Takže pokud se to bude opakovat, měli byste mě suspendovat. Ale udělám vše pro to, aby se to nestalo nejen v příštím roce, ale i v celé mé kariéře," vyjádřil se na tiskové konferenci. 

Německý tenista tak za své chování, kdy nadával rozhodčímu a mlátil raketou do umpiru, dostal od organizace ATP roční podmínku. Pokud by světová trojka opět zhřešila, dostane stopku na osm týdnů, plus tučnou pokutu v hodnotě 25 tisíc dolarů, což je přibližně šest set tisíc korun. Nyní čelí "pouze" finanční pokutě ve výši v přepočtu 900 tisíc korun a přišel o prémie z mexického turnaje 709 tisíc korun. Byly mu odebrány také získané body z tohoto podniku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události