Fotbal

Mbappé se příští týden upíše Realu Madrid, informují španělská média

Mbappé se příští týden upíše Realu Madrid, informují španělská média
Zdroj: profimedia.cz

Pokud vše dopadne, jak se předpokládá, francouzský hvězdný útočník Kylian Mbappé se příští týden oficiálně dohodne na podpisu smlouvy s Realem Madrid. S touto informací přišel španělský deník Marca. Součástí smlouvy by měl být také astronomický podpisový bonus pohybující se mezi 60 až 80 miliony eur (1,5 až 2 miliardy korun).

Přestup Kyliana Mbappého do Realu Madrid je jedním z nejdiskutovanějších za poslední měsíce. 21letý francouzský útočník se nikdy netajil tím, že jeho velkým snem už od dětských let je obléct dres Bílého baletu, a to se mu podle španělského deníku Marca velmi brzy splní. 

Nejpozději příští pátek by mělo dojít k oficiální dohodě mezi ním a španělským klubem, a jelikož mu končí v PSG 30. června smlouva, bude k dispozici jako volný hráč. Real za něj tak nebude muset PSG zaplatit ani euro, přitom v létě ho chtěl koupit za astronomických 180 milionů eur, ale majitel francouzského klubu Násir Al-Chelajfí jej nechtěl prodat za žádnou cenu, protože doufal, že mu spojení Mbappé - Neymar - Messi přinese vytouženou trofej v Lize mistrů. To se ale nepovedlo, protože PSG vypadlo už v osmifinále právě s Realem Madrid. 

Související obsah

​Velká část ušetřených peněz ale přiteče do kapsy právě Mbappému, který dostane přestupový bonus v přepočtu 1,5  2 miliardy korun a ročně si vydělá dalších 25 milionů euro po zdanění (631 milionů korun). Tak moc si španělský klub jednoho z nejlepších hráčů světa váží.

Mbappé aktuálně hraje v PSG už pátou sezonu, ve které má velmi blízko ke čtvrté trofeji z francouzské ligy a dotáhl svůj tým také do finále Ligy mistrů. Na to, aby si mohl sáhnout na ušatý pohár, ale stále čeká. Největším úspěchem tak je zlatá medaile z mistrovství světa. V letošním ročníku zatím přispěl 25 góly a na dalších 14 přihrál. 

PSG skončilo v letošním ročníku Ligy mistrů už v osmifinále, když jej Benzema srazil hattrickem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události