Další sporty

Krčmářovi se v masáku nedařilo. Vítězem Světového poháru je Fillon Maillet

Krčmářovi se v masáku nedařilo. Vítězem Světového poháru je Fillon Maillet
Biatlonista Michal Krčmář | Zdroj: Profimedia.cz

Letošní Světový pohár v biatlonu už zná svého vítěze. Mezi muži si tři závody před koncem ročníku vybojoval velký křišťálový globus Francouz Quentin Fillon Maillet. Ten v závodě s masovým startem dojel na druhém místě, ale v celkovém pořadí už ho nikdo nemůže překonat. Závod v estonském Otepää vyhrál Vetle Sjastad Christiansen. Jediný Čech v závodě Michal Krčmář dojel 24.

Ten vyrazil do závodu na 15 kilometrů z deváté řady a zpočátku se držel úvodní skupiny. Po prvním běžeckém okruhu ztrácel kolem deseti sekund. Navíc mu vyšla i první střelecká položka, kde zastřílel čistě. Jenže na druhé ležce přišel problém, dva minuté terče, a tedy 300 metrů navíc.

Chyba bohužel přišla i na první stojce, kde Krčmář minul jednou. Při závěrečné střelbě sice terče vyčistil, ale ani to mu nestačilo na lepší než 24. místo se ztrátou dvou minut a 37 sekund na vítězného Christiansena.

Ten zajel naprosto famózní závod, když dokázal sestřelit všech 20 terčů. Po poslední položce měl náskok na Fillona Mailleta sedm sekund a Francouz ho v závěru dotahoval.

Související obsah

​Nakonec ale norský biatlonista vedení udržel a s náskokem necelých šesti sekund si dojel pro velké vítězství. Fillona Mailleta to ale mrzet nemusí, jelikož si druhým místem zajistil celkové vítězství ve Světovém poháru.

Výsledky závodu s hromadným startem:

1. Vetle Sjasta Christiansen (NOR) 34:29,6 (0)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +5,9 (1)
3. Sivert Guttorm Bakken (NOR) +15,5 (1)
.
.
24. Michal Krčmář (CZE) +2:37,7 (3)

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události