Kvitová po velkém dramatu postupuje, dařilo se i Vondroušové. Macháč končí

Českým tenistkám Petře Kvitové a Markétě Vondroušové se podařilo postoupit do třetího kola na tisícovém turnaji v Indian Wells. Naopak na turnaji končí Tomáš Macháč, jenž nedokázal překvapit světovou jedničku Daniila Medveděva, se kterým uhrál pět gamů.

Český tenista Tomáš Macháč nastoupil v Indian Wells po úspěšné kvalifikaci do hlavní soutěže a po zdařilém prvním kole, kdy zdolal Australana Popyrina, vyzval světovou jedničku Daniila Medveděva. Začátek zápasu byl vyrovnaný a český mladík se hned v prvním gamu dostal dokonce k brejkbolu, ale svoji šanci nevyužil.

To ho mohlo mrzet v šesté hře, kdy na svém podání neuhrál ani jeden fiftýn. Ruský tenista tak šel do trháku 4:2 a náskok brejku si dokázal udržet až do konce první sady. Ta druhá už byla podstatně jednoznačnější ve prospěch favorizovaného Medveděva. Macháč dokázal uhrát pouhé dva gamy, při kterých navíc musel odvracet brejkboly soupeře. Z výhry se tak raduje první hráč světa s výsledkem 6:3 a 6:2.

​České tenistky už byly úspěšnější. Markéta Vondroušová vstoupila do zápasu proti Polce Frechové ve velkém stylu, když brzy vedla 5:0 a navíc mohla podávat na udělení kanára. Nakonec první sadu vyhrála 6:1 za pouhých 29 minut. Jenom o deset minut déle se hrál druhý set, ve kterém sice stříbrná medailistka z Tokia prohrála první gam, ale nakonec průběh otočila ve svůj prospěch a slaví konečné vítězství 6:1 a 6:3.

Velké drama nabídlo utkání mezi Petrou Kvitovou a Běloruskou Sasnovičovou. Česká hráčka nemá na tuto hráčku příjemné vzpomínky, protože od ní schytala tolik nepopulárního kanára na oblíbeném Wimbledonu v roce 2018, což byl také jejich poslední vzájemný zápas.

V prvním setu se obě tenistky přetahovaly o svá podání, když jej každá z nich ztratila dvakrát. Nakonec se šlo do tie-breaku, ve kterém dvojnásobná wimbledonská šampionka vedla už 3:0, ale nakonec jej ztratila v poměru 4:7. Ve druhém setu se dostala Kvitová do vedení 2:1 s brejkem, což dokázala udržet až do konce sady, kterou vyhrála 6:4. Utkání tak zamířilo do rozhodujícího dějství.

​I v něm česká hráčka dokázala vzít soupeřce podání na samém začátku a tuto výhodu si bez problému držela až do stavu 5:4, stejně jako v předchozí sadě, kde opět přišla lehká nervozita. Sasnovičová se dostala k brejkbolu, čímž by se vrátila zpět do utkání, ale Kvitová jej odvrátila a nakonec využila třetí mečbol. Po 153 minutách tak vítězí 6:7, 6:4 a 6:4. V dalším kole se může utkat s Kateřinou Siniakovou, které ale stojí v cestě Řekyně Sakkariová.