šipky

Sedláček porazil dalšího favorita, jeho cesta ale končí ve čtvrtfinále

Fantastická cesta šipkaře Karla Sedláčka na turnaji European Tour skončila ve čtvrtfinále. 43letý hráč nestačil v napínavém duelu na bývalého mistra světa Roba Crosse a prohrál 4:6. Ještě předtím, v osmifinále, ale dokázal Sedláček vyřadit i Portugalce José de Sousu.

Český šipkař si přivezl do německého Hildesheimu neuvěřitelnou formu. Na prestižním a výborně obsazeném turnaji dokázal Sedláček porazit hned několik favoritů. Nejdříve Karel Sedláček zdolal dvojnásobného mistra světa Adriana Lewise a následně si poradil ve druhém kole i s Chrisem Dobeym, kterého dokonce vyprovodil 6:0.

Ve čtvrtfinále na European Tour byl ale nad síly českého hráče mistr světa z roku 2018 Rob Cross. Vyrovnaný duel rozsekl až desátý leg, ve kterém dokázal anglický šipkař předvést nához přes 140 a následně i 180ku. Cross pak sice nedokázal zavřít 47, ale nakonec dostal šanci vrátit se k terči a úspěšně trefenou šipkou na double 8 zápas ukončil.

​Po porážce 4:6 tak Sedláček na turnaji končí. Nicméně ještě během nedělního odpoledne dokázal 43letý šipkař vyřadit z European Tour další eso. Na Karlu Sedláčkovi si totiž vylámala zuby i světová sedmička, José de Sousa, jež se "Zlým Kájou" padla 4:6.

V německém Hildesheimu nakonec triumfoval Michael van Gerwen, který ve finále porazil přemožitele Karla Sedláčka Roba Crosse 8:5.