Fotbal

Rasistické chování fanoušků Sparty v Bělehradě? Další tvrdý trest od UEFA

Rasistické chování fanoušků Sparty v Bělehradě? Další tvrdý trest od UEFA
Fanoušci Sparty v Bělehradě Zdroj: Profimedia

Někteří fanoušci fotbalové Sparty si s rasistickým chováním během zápasů prostě nedají pokoj. V odvetném utkání vyřazovací části Konferenční ligy proti Partizanu Bělehrad vyvěsili rasistický transparent, za což pro ně bude na příštím zápase evropských pohárů uzavřena část stadionu, která bude obsahovat minimálně pět tisíc míst. Ve hře byl ale ještě tvrdší trest.

Kvůli pandemickým opatřením nemohli fanoušci Sparty odcestovat do Bělehradu organizovaně, ale přesto se někteří z nich vydali do hlavního města Srbska na vlastní pěst a podařilo se jim dostat ke vstupenkám. Organizátoři je následně umístili do společného sektoru. Podobná praxe proběhla i na Letné, kdy sparťané poskytli vstupenky příznivcům Partizanu. 

Právě v místech, kde sídlili fanoušci Sparty, se objevil rasistický transparent, což neuniklo pozornosti ani UEFA, která se za to rozhodla klub z Letné potrestat. Na následujícím zápase evropských pohárů bude uzavřena část stadionu, čítající minimálně 5 tisíc míst, maximální kapacita tedy bude 13 500. K tomu byla udělena i finanční pokuta za použití pyrotechniky ve výši 3 250 eur (82 tisíc korun).

Související obsah

​Jelikož je to ze strany sparťanských fanoušků opakovaný incident, hrozilo udělení ještě přísnějšího trestu. Na začátku této sezony totiž rasisticky uráželi hráče francouzského Monaka Auréliena Tchouaméniho, za což měli proti skotským Rangers uzavřený celý stadion, ale nakonec byla udělena výjimka, že na tribuny mohlo deset tisíc dětí. 

Podle oficiálního prohlášení klubu se Sparta pokusí s UEFA dohodnout, aby zmíněných 5 tisíc míst mohly opět zaplnit děti. 

Sparta v letošní sezoně oslavila 128 let existence a nastoupila ve speciálních retro dresech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události