Fotbal

Fanoušci Sparty jsou nepoučitelní. Klub musí zaplatit další pokutu za rasismus

Fanoušci Sparty jsou nepoučitelní. Klub musí zaplatit další pokutu za rasismus
Fanoušci Sparta - ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta čelí dalším problémům za rasistické chování svých fanoušků. Disciplinární komise LFA jí udělila pokutu 70 tisíc korun za hučení na zlínského útočníka Youba Dramého. Tuto sezonu se jedná už o několikátý prohřešek tohoto typu, navíc si letenský tým musí počkat i na trest za zničené toalety během utkání se Slavií.

K incidentu došlo během utkání 23. kola mezi Spartou a Zlínem, které se hrálo 27. února. Hostující útočník Youbo Dramé chtěl v 72. minutě rozehrát rohový kop, ale z přilehlé tribuny se ozývalo zřetelné hučení. Postižený hráč se společně se spoluhráči okamžitě vydal k rozhodčímu Machálkovi, který následně celou aféru probíral s pořadatelem utkání, kvůli čemuž se několik minut nehrálo. 

Do akce musel vstoupit také hlasatel, který domácí fanoušky vyzýval k tomu, aby s nevhodným chováním přestali, hučení ale nepřestávalo. A tak přišel zasloužený trest. Sparta musí zaplatit za své fanoušky peněžitou pokutu 70 tisíc korun. Jedná se už o třetí případ v letošní sezoně.

Související obsah

​Nejdříve byl obětí chování sparťanských fanoušků Florent Poulolo z Olomouce, kvůli čemuž Sparta platila pokutu 100 tisíc korun a k incidentu došlo také v předkole Ligy mistrů proti francouzskému Monaku. Příznivci letenského týmu reagovali na gól Auréliena Tchouameniho opičími skřeky a někteří hráči týmu z Ligue 1 nechtěli v utkání vůbec pokračovat. Trestem pro Spartu byl zavřený stadion na úvodní utkání základní skupiny Evropské ligy proti skotským Rangers. UEFA nakonec ale dala týmu z Letné výjimku a na tribunu mohlo 10 tisíc dětí. 

Pokutu od Disciplinární komise LFA za nevhodné chování fanoušků dostaly v pátek také týmy Hradce Králové, Bohemians (oba 20 tisíc korun) a Baníku Ostrava (50 tisíc korun).

Sparta v letošní sezoně oslavila 128 let od založení klubu a nastoupila ve speciálních retro dresech. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události