Hokej

Hvězdný Matthews bude Torontu chybět. Střelec byl potrestán za surový zákrok

Hvězdný Matthews bude Torontu chybět. Střelec byl potrestán za surový zákrok
Hokejista Toronta Auston Matthews Zdroj: Profimedia

Americký hokejový útočník Auston Matthews bude po tvrdém zákroku na švédského obránce Rasmuse Dahlina pykat za svůj čin, a nebude tedy hrát ve dvou zápasech. Potrestán byl po hovoru s disciplinární komisí NHL, kterou vede někdejší řízný útočník George Parros.

Auston Matthews to přehnal na konci nedělního utkání s Buffalem, které se hrálo pod širým nebem. Jeho tým Maple Leafs nakonec prohrál 2:5 a potvrdil nedobrou formu v posledních zápasech. Nejlepší střelec NHL krosčekoval Rasmuse Dahlina do hlavy, ale ten jeho atak ustál. Následně rvačka skončila. 

Dosud nikdy nepotrestaný hráč v rámci NHL měl během pondělí jednání a liga mu udělila trest na dva zápasy. Dost vážně se tak zkomplikovala jeho cesta za vstřelením 60 branek v základní části. Něco podobného se povedlo naposledy Stevenu Stamkosovi před deseti lety. 

Související obsah

​Autor letošních 45 branek bude svému celku chybět v zápasech proti Dallasu a Carolině. Matthews vede střeleckou tabulku soutěže o šest gólů a do konce základní části Torontu chybí dohrát ještě 23 zápasů. 

Podívejte se na surový zákrok Austona Matthewse:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události