Olomouc zdolala horečkou se soužící Vítkovice. Pardubice jdou dál

Hokejisté Olomouce Zdroj: Profimedia

Nesmírně dramatický závěr zápasu nabídl duel mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Západočechům se sice podařilo otočit z 0:2 na 3:2, ale v závěru dostali tři branky a prohráli. Bruslaři jdou tak v sérii do vedení 2:1 na zápasy. Z výhry se raduje také Olomouc, která uspěla proti horečkami zdecimovaným Vítkovicím. Konec série odmítla Kometa Brno, které se na třetí pokus podařilo zdolat Bílé Tygry Liberec. K definitivnímu rozhodnutí došlo v sérii mezi Pardubicemi a Karlovými Vary, když tým z města perníku vyhrál i třetí zápas.

Série mezi Mladou Boleslaví a Plzní se přesunula do středních Čech za stavu 1:1. Do utkání vstoupili lépe domácí Bruslaři, když se Jan Eberle dostal k odraženému puku před brankou a nadvakrát překonal Pavláta. Domácí mohli ještě v první třetině náskok navýšit, ale Lunter, Kelemen ani Šťastný neuspěli.

Co se nepovedlo v průběhu první třetiny, vyšlo ve 27. minutě. Matyáš Kantner z téměř nulového úhlu nahodil puk na branku, což překvapilo všechny včetně brankáře Pavláta, a puk doletěl až do branky. Západočechům se podařilo ještě do konce druhé třetiny snížit, když Gustaf Thorell rovněž skóroval střelou z úhlu.

Ztrátu dvou gólů dokázali hosté definitivně smazat v 50. minutě, když využili přesilovou hru. Michal Bulíř převzal puk od Čerešňáka a ranou od pravého kruhu propasíroval puk brankáři mezi nohama. O tři minuty později byla dokonána úplná otočka. Martin Lang dostal přihrávku zpoza branky a střelou z první vymetl levou šibenici Krošeljovy branky.

​Vedení ale Západočechům vydrželo jen 139 vteřin. Boleslavský Fořt přihrál Kelemenovi, který objel branku a vystřelil. Po sérii několika odrazů propadl puk až za Pavláta. A to nebylo od Bruslařů vše. O dalších 63 vteřin později se dostali znovu do vedení díky gólu Kantnera. Na konečných 5:3 upravil do prázdné branky Miloš Kelemen a Boleslav jde do vedení 2:1 na zápasy.

Olomouc rozhodla chvíli před koncem

Do utkání vstoupili lépe domácí, když David Krejčí zpoza branky našel Jakuba Navrátila, který mezi kruhy propálil Stezku. Na druhou branku v utkání si museli diváci počkat až do 36. minuty, ale tentokrát se prosadili Slezané. Ihned po buly se k puku dostal Alexej Solovjov. který tvrdou ranou od modré čáry srovnal na 1:1.

Remízový stav vydržel ale jen 90 vteřin. po Dujsíkově střele si puk před brankou našel Michal Kunc a vrátil Olomouci vedení. Z něho se mohla radovat až do 53. minuty. Vítkovicím opět zafungovala tvrdá rána od modré čáry, tentokrát z hokejky Karla Plášila. Poté už utkání pomalu mířilo do prodloužení, ale Olomouc dostala mimořádnou příležitost přesilovky pěti proti třem, čehož dokázal využít David Krejčí, který potvrdil, že se mu v play-off tradičně daří a nezáleží, jestli hraje v NHL nebo české nejvyšší soutěži. Díky tomuto gólu se domácí dostali do vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Kometa odmítla konec série

Brněnská kometa musela v pondělí bezpodmínečně zvítězit, jinak by ji čekal konec sezony. Důležitý krok k tomuto cíli udělala už ve 13. minutě, když se z pravého kruhu trefil Andrej Kollár. Ještě do konce první třetiny to bylo už o dva góly díky brance Vincoura.

Hned na začátku druhé třetiny bylo v brněnské aréně ještě veseleji. Jenyšovu střelu vyrazil Kváča jen na hokejku Michala Krištofa, který neměl problém skórovat do prázdné branky. V závěru druhé části se poprvé v zápase prosadili i Bílí Tygři díky Michalu Birnerovi. Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jedné brance, a tak se bude dále pokračovat v sérii za stavu 2:1 pro Liberec.

Pardubice postupují a čeká je Motor

Prvním postupujícím osmifinalistou se staly Pardubice, ale třetí zápas pro ně určitě nebyl jednoduchý. Karlovy Vary šly do vedení už ve třetí minutě, když se trefil Tomáš Vondráček, který dorazil puk za ležícího Frodla. Perníkářům se ale podařilo dvěma slepenými góly, které dělilo 23 vteřin, skóre otočit. Poprvé do šaten se ale šlo za vyrovnaného stavu, protože se 18 sekund před zvukem sirény trefil domácí Beránek.

Až do konce základní hrací doby se o vítězi nerozhodlo, a tak utkání zamířilo do prodloužení. V něm byly nakonec šťastnější Pardubice, když se trefil Robert Říčka. Zajistil tak svému týmu postup do čtvrtfinále, ve kterém se utká s Českými Budějovicemi.

Výsledky třetích zápasů osmifinále play-off Tipsport extraligy:

Mladá Boleslav – Plzeň 5:3 (2:1 na zápasy)

Branky a nahrávky: 7. Jan Eberle (O. Najman), 27. Kantner (D. Šťastný, Lintuniemi), 56. Kelemen (Fořt), 57. Kantner (Jánošík, Pláněk), 60. Kelemen – 34. G. Thorell (Blomstrand), 50. Bulíř (Čerešňák, Blomstrand), 53. M. Lang (Dzierkals, Budík)

Kometa Brno – Liberec 4:2 (1:2 na zápasy)

Branky a nahrávky: 13. Kollár (P. Holík, P. Mueller), 17. Vincour (P. Holík, Zaťovič), 23. Krištof (Jenyš, Ďaloga), 41. Krištof (Jenyš, Ďaloga) – 39. Birner (L. Šmíd), 57. Gríger (Ordoš)

Olomouc – Vítkovice 3:2 (2:1 na zápasy)

Branky a nahrávky: 8. Navrátil (David Krejčí), 37. Michal Kunc (Dujsík, Burian), 58. David Krejčí (J. Knotek) – 36. A. Solovjov (Lakatoš, J. Hruška), 53. Plášil (Jakub Stehlík, Fridrich)

Karlovy Vary – Pardubice 2:3 po prod. (0:3 na zápasy)

Branky a nahrávky: 3. Vondráček (O. Beránek), 20. O. Beránek (Flek, T. Havlín) – 15. A. Musil (Camara, Matýs), 16. Poulíček (Hrádek, J. Kolář), 69. Říčka (Poulíček)