Fotbal

Šéf Slavie Tvrdík je v nemocnici, musel na akutní operaci na onkologii

Ačkoliv čeká fotbalovou Slavii ve čtvrtek odveta v osmifinále Konferenční ligy proti rakouskému Linci, musí teď řešit závažnější problémy. Podle informací TN.cz je předseda představenstva pražského klubu v nemocnici. Bojuje s rakovinou, kvůli které musel i na akutní operaci. Jeho dcera kvůli tomu odkládá svatbu s brankářem Kolářem.

Zdravotní problémy sužují Jaroslava Tvrdíka už od přelomu roku, ale podle zdrojů TN.cz návštěvu lékaře odkládal. Přiměli jej k tomu až příbuzní, a nakonec musel absolvovat akutní operaci. Jeho zdravotní stav mu nedovolí vykonávat funkci po dobu několika měsíců.

Informace o zdravotním stavu Jaroslava Tvrdíka během středečního dopoledne potvrdila i Slavia. "Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík je po onkologickém operačním zákroku. Čeká ho zhruba čtyřměsíční pauza v pracovním procesu, chod klubu je dle dopředu nastavených procesů zajištěn," uvedl tiskový mluvčí Michal Býček pro TN.cz, že na sportovní stránku by to nemělo mít vliv.

"Celý klub a A-tým vyjadřuje panu Tvrdíkovi v jeho důležitém zápase maximální podporu a v myslích jsme neustále s ním," dodal Býček.

Brzké uzdravení svému bývalému šéfovi již stihl popřát exslávista Vladimír Coufal, který nyní působí ve West Hamu. "Drž se, šéfe, tebe jen tak něco nesloží," napsal na twitter ke společné fotografii.

Související obsah

Jaroslav Tvrdík vykonává ve Slavii funkci předsedy představenstva a se sešívanými slavil zisk již čtyř titulů. Byl také ministrem obrany v době, kdy byl členem ČSSD. Do fotbalového prostředí vstoupil v roce 2015. 

V pořadu Třetí poločas shrnul trenér František Straka nedávné derby, ve kterém uspěla Tvrdíkova Slavia:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události