Další sporty

Goggiaová získala malý křišťálový glóbus, Ledecká ve sjezdu v první desítce

Goggiaová získala malý křišťálový glóbus, Ledecká ve sjezdu v první desítce
Ester Ledecká během sjezdu v Méribelu Zdroj: Profimedia

Po úterním sjezdu ve francouzském Courchevelu je již jasné, že Sofia Goggiaová získá malý křišťálový glóbus. Stačilo jí na to 12. místo. Česká závodnice Ester Ledecká dojela na sedmém místě, na vítěznou Mikaelu Shiffrinovou ztratila 28 setin sekundy. V konečném pořadí sjezdu v rámci celé sezony skončila Ledecká na třetí pozici.

Ester Ledecká vyjela na trať z nepopulární první pozice, ale to ji výrazně nepoznamenalo a zajela velmi dobrý čas. Na českou závodnici nestačily ani Corinne Suterová a Sofia Goggiaová, které se praly o malý křišťálový glóbus právě ze sjezdu. 

Lepší čas zajela až Joana Hählenová, která vyjela na trať jako šestá. Na třetí místo se pak Ledecká propadla, když cílem projela Rakušanka Christine Scheyerová, která zajela naprosto shodný čas jako její rakouská konkurentka. Pořád ale mohla Ledecká doufat v umístění na stupních vítězů. 

Tyto naděje se definitivně rozplynuly po jízdě Norky Ragnhild Mowinckelové, která se vecpala před českou šampionku na třetí místo. Nakonec se Ledecká musela spokojit se sedmým místem. Předjela ji totiž také Michelle Gisinová, Lara Gutová-Behramiová a Mikaela Shiffrinová, která na své poměry zajela famózní sjezd, jenž jí zajistil prvenství ve francouzském Courchevelu.

Související obsah

​Jednalo se ale o velmi vyrovnaný závod, kdy sedmá Ledecká ztratila na první místo pouhých 28 setin sekundy. Bez medaile byla i Michelle Gisinová, jež zaostala za Shiffrinovou o 14 setin. Shiffrinová si díky prvenství navýšila náskok v celkovém pořadí světového poháru. Na druhou Slovenku Vlhovou už má náskok 156 bodů a do konce sezony zbývají jen tři závody.

Velkou radost má po závodě i Italka Sofia Goggiaová, která dokázala porazit Corinne Suterovou, což jí zajistilo malý křišťálový glóbus za sjezd. Ester Ledecké patří v této disciplíně konečné třetí místo. 

Konečné pořadí sjezdového závodu v Courchevelu:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:27,00
2. Christine Scheyerová (AUT) +0,10
3. Joana Hählenová (SUI) +0,10
4. Michelle Gisinová (SUI) +0,14
5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,16
6. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,22
7. Ester Ledecká (CZE) +0,28
8. Romane Miradoliová (FRA) +0,38
9. Priska Nuferová (SUI) +0,43
10. Elena Curtoniová (ITA) +0,59

Ve švýcarské Crans-Montaně dokázala Ledecká sjezd vyhrát. Takto závod hodnotila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události