Další sporty

Zemřel jako hrdina. Mladý ukrajinský biatlonista zahynul ve válce

Válka na Ukrajině každý den bere více a více nevinných životů. Během bránění své vlasti zemřel také 19letý ukrajinský biatlonista Jevhen Malyšev, což v úterý potvrdila také tamní biatlonová federace. Bohužel není jediným sportovcem, který během válečného konfliktu doposud zemřel.

Jevhen Malyšev byl jedním z největších talentů ukrajinského biatlonu a až do minulého roku patřil do juniorské reprezentace. Loni ale vstoupil do armády a nyní se zapojil i do války proti Rusku, která naplno propukla minulý čtvrtek v ranních hodinách. Na svého kamaráda z charkovského biatlonového klubu si vzpomněli ostatní závodníci. "Hrdinové nikdy nezemřou," vzkázali mu.

Malyšev bohužel není jediným sportovcem, který během války odešel na věčnost. Při obraně své země zahynul také 21letý fotbalista Vitalij Sypylo, který hrál za mládežnický tým Karpaty Lvov. Obětí se stal také 25letý fotbalista Dima Martynenko, který ovšem nebyl aktivně ve válce, ale se svojí maminkou se ukrýval ve sklepě, když Rusové bombardovali jejich dům. Přežila pouze jeho sedmiletá sestra.

Do válečných bojů se plně zapojují i další bývalí a současní profesionální sportovci. Patří mezi ně tenista Sergej Stachovskij, biatlonový mistr světa Dmytro Pidručnyj, krasobruslařka Anastasija Archipovová nebo legendární boxeři Vladimir a Vitalij Kličkovi. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události