Hokej

Navždy Žralokem! Hertl podepsal novou smlouvu se San Jose

Navždy Žralokem! Hertl podepsal novou smlouvu se San Jose
Hokejista Tomáš Hertl Zdroj: profimedia.cz

Český hokejista Tomáš Hertl i nadále bude hrát v San Jose Sharks. Žralokem zůstane dalších osm let a díky tomu si vydělá 65,1 milionu dolarů (v přepočtu asi 1,5 miliardy korun).

"Tomáš se vyvinul v předního centra celé NHL a je pro nás velmi důležitým hráčem, který nám přináší výsledky. V NHL je jen málo hráčů s jeho kombinací fyzické a dynamické hry," je s prodloužením svého klíčového hráče spokojený generální manažer Joe Will. "Tím, že souhlasí s touto smlouvou, si Tomáš upevnil své pouto se Sharks. Ukázal, že chce hrát v San Jose i v následujících letech, což jen dokazuje, že jde ve stopách některých neuvěřitelných hráčů, kteří nosili erb Žraloků. Jsme nadšeni, že máme Tomáše na dalších osm let," doplnil. 

Hertlovi měl letos vypršet stávající čtyřletý kontrakt na 22,5 milionu dolarů (505 milionů korun) a hojně se mluvilo o jeho možné výměně. Po sezoně se měl stát volným hráčem, ale to se nakonec nestane. Pokud nedojde k nějaké nečekané výměně, bude oblékat dres San Jose Sharks až do roku 2030. 

Související obsah

​Pražský rodák byl Sharks draftován v roce 2012 v prvním kole jako číslo 17. Letos v 59 zápasech zaznamenal 48 bodů za 25 gólů a 23 asistencí. V probíhající sezoně je tak druhým nejproduktivnějším českým hokejistou po Davidu Pastrňákovi.

Tomáš Hertl se stane jedním z nejlépe placených českých sportovců:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události