Další sporty

Kdo unaví Ledeckou? Po sezoně chystá další závody. Prohry ji motivují

Česká lyžařka Ester Ledecká dojela v posledním závodě, kterým byl superobří slalom ve francouzském Courchevelu, na 14. místě. Sezonu tak končí na celkové 18. příčce. Pouze ve sjezdech jí patří třetí místo a v super-G se umístila na 22. pozici. "Mám obrovskou radost z celé sezony. Myslím, že to byla nejúspěšnější sezona. Nejvícekrát jsem na lyžích i na snowboardu skončila na bedně. Do toho jsem vyhrála olympiádu. Myslím si, že jsem na dobré cestě," zhodnotila Ledecká pozitivně.

Aby se Ledecká kvalifikovala do závěrečného závodu sezony, musela dojet nejhůře druhá, ale to se nepovedlo. I na konečném 14. místě našla pozitiva. "Já myslím, že ta jízda byla docela dobrá, ale rozhodně je na čem pracovat. Možná je i dobře, že končím s takovýmto výsledkem, ne úplně fantastickým, protože prohry mě motivují úplně nejvíc," ujišťovala česká lyžařka. 

Oproti středečnímu sjezdu, kdy na trať vyrazila jako první, čelila ve čtvrtečním super-G opačnému extrému, kdy jí bylo přiděleno startovní číslo 16. Ovlivnilo to nějak její výkon? "Asi částečně ano, ale bylo to docela dobře upravené. Dole to posolili a trať posolili, nedokážu posoudit, jestli to byla výhoda, nebo ne," snažila se nehledat výmluvy. 

Související obsah

​Výsledek z posledního závodu ale rozhodně nemůže zkazit dojem z celé sezony. Kromě zlaté medaile na olympijských hrách v Tokiu, kterou vybojovala v paralelním obřím slalomu na snowboardu, se třikrát umístila na stupních vítězů v rámci Světového poháru v lyžování. "Mám obrovskou radost z celé sezony. Myslím, že to byla nejúspěšnější sezona. Skončila jsem na bedně nejvícekrát na lyžích i na snowboardu. Do toho jsem vyhrála olympiádu. Myslím si, že jsme na dobré cestě. Pořád se posouváme směrem kupředu. Musím poděkovat sponzorům a celému týmu, že odvádí takhle skvělou práci a podporují mě. Jmenovitě chci zmínit Red Bull, který se o mě stará jako o vlastní. Sehnali mi trenéra, se kterým spolupracuji a budu spolupracovat dál," pochvalovala si Ledecká. 

Z velkého křišťálového glóbu pro nejlepší lyžařku sezony se raduje Mikaela Shiffrinová, která vyhrála přímý souboj se Slovenkou Petrou Vlhovou. Američanka ve čtvrtečním super-G dojela na druhém místě. "Mikaela si to určitě zasloužila. Byla to otázka času a dneska zajela zase skvělou jízdu. Myslím, že celou sezonu byla konzistentně mezi prvními, takže z mého pohledu není co vytknout. Moc jí gratuluju," řekla Ledecká, která už ve středu zmínila, že jí to přeje na úkor slovenské lyžařky. 

Související obsah

​A jaké má Ledecká plány v nebližších týdnech? "Možná se mi podaří přemluvit trenéry a pojedu nějaké FIS závody. Když ne, tak skočím do auta a pojedu FIS závody sama, to už jsem se rozhodla. Čekáme, až bude připravený materiál k testování, což by mělo být začátkem dubna. Do té doby si snad chvíli odpočinu, asi tak týden. Pak bych chtěla někam vyrazit, dát si obřáky, slalomy. Také musím dělat věci do školy."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události