MMA

Parnasse obhajuje proti dvojnásobnému šampionovi, sledujte KSW na Voyo

Největší evropská MMA organizace je zpět s galavečerem KSW 68: Parnasse vs. Rutkowski. O hlavní zápas se postará francouzská senzace Salahdine Parnasse, který bude poprvé obhajovat titul od znovuzískání pásu šampiona pérové váhy. Do cesty se mu tentokrát postaví polský ranař Daniel Rutkowski, který dříve ovládl organizace FEN a Babilon. Podívejte se, kdo další se v kruhové kleci představí, a zjistěte, jak a kdy turnaj sledovat.

Jak sledovat?

Galavečer polské organizace KSW 68: Parnasse vs. Rutkowski sledujte v přímém přenosu s českým komentářem v sobotu od 19:00 na Voyo.

Hlavní zápas

Je mu jen 24 let a v rodné Francii o něm mluví jako o Kylianu Mbappém bojových sportů. Salahdine Parnasse v kleci porazil zkušené veterány z řad organizací Cage Warriors, ONE Championship, ACA i UFC. Nyní se vrací do boje, aby potvrdil pozici jedničky v kategorii do 66 kg. Titul získal poprvé v roce 2019 a úspěšně jej jednou obhájil proti slovenské legendě Ivanu Buchingerovi. Poté přišla nečekaná a první porážka v kariéře, když ho úderem ukončil Daniel Torres. Z popela první prohry v kariéře vstal jako bájný fénix a na konci minulého roku se vrátil zpět na vrchol, když se svým přemožitelem svedl pětikolovou bitvu, na konci které opět získal pás šampiona.

Podívejte se na sestřih odvety Parnasse vs. Torres:

Nyní se proti němu postaví polská jednička pérové váhy Daniel Rutkowski. Wrestler s boxerským postojem jde do klece na vlně 13 vítězství. V kariéře již získal pásy organizací FEN a Babilon a teď se chystá opanovat i tu největší MMA organizaci v Evropě. V sobotu bude mít výhodu domácího publika. Nejenže zápasí v Polsku, ale navíc se KSW 68 odehraje v jeho rodné Radomi.

Jak vidí hlavní zápas bookmakeři?

Sázkové kanceláře favorizují mladého šampiona. Na vítězství Parnasse se kurz pohybuje kolem 1,5. To na Rutkowského lze vsadit s kurzem kolem 2,45.

Související obsah

Nemělo by vám uniknout

Před hlavním zápasem se v kleci představí v Polsku oblíbený Tomasz Romanowski. 33letý matador se oklepal z nakládačky od Patrika Kincla v roce 2021, porazil Aleksandara Rakase a teď si brousí zuby na zkušeného Michala Pietrzaka, který naposledy remizoval s neporaženým Šamilem Musajevem.

Takhle naložil Patrik Kincl s Tomaszem Romanowským:

​Do klece se také po porážce vrací olympijský medailista ve wrestlingu (bronz, Londýn) Damian Janikowski, který se utká s mistrem brazilského jiu-jitsu Tomaszem Jakubiecem. A velkou pozornost budí polotěžká váha Yann Kouadja. Francouzovu sérii šesti výher se mu pokusí přerušit Rafal Kijańczuk.

A v těžké váze se mohou fanoušci těšit ještě na souboj stylů v zápase Prasel vs. Kita. Michal Kita se bude snažit ukončit soupeře drtivými údery v postoji, zatímco Brazilec Ricardo Prasel by měl při KSW debutu hledat cestu spíše přes zem, kde by mohl zužitkovat své jiu-jitsu. Prasel nebyl vždy bojovníkem, v mladí byl i díky své výšce nadějným gólmanem. V 18 letech dokonce podepsal smlouvu s londýnskou Chelsea, ale v klubu vydržel jen několik měsíců. Vždyť brankářskou pozici číslo jedna tehdy zastával Petr Čech.

"Drogba byl zatraceně neuvěřitelný. Nejezdil jsem sice na zápasy, protože jsem byl až třetí brankář – Čech a Hilario byli přede mnou. Ale hrál jsem s nimi každý den, protože po tréninku chtěli ještě zkoušet penalty, volné kopy. Já tam musel být a chytat jim. Půl hodiny, každý den, Drogba a Ballack mi stříleli na bránu," zavzpomínal dnes MMA zápasník Ricardo Prasel na svou fotbalovou kariéru pro MMA Fighting.

Zápasová karta

o titul pérové váhy: Salahdine Parnasse (16–1–1) vs. Daniel Rutkowski (13–2)

do 80 kg: Michał Pietrzak (10–4–1) vs. Tomasz Romanowski (14–8)

střední váha: Damian Janikowski (6–4) vs. Tomasz Jakubiec (10–3)

těžká váha: Michał Kita (21–13–1) vs. Ricardo Prasel (11–3)

pérová váha: Patryk Kaczmarczyk (7–1) vs. Michał Domin (4–2)

střední váha: Albert Odzimkowski (11–6) vs. Tommy Quinn (8–5)

polotěžká váha: Rafał Kijańczuk (10–4) vs. Yann Kouadja (8–4)

pérová váha: Piotr Kacprzak (6–3) vs. Marcos Santiago Jr. (11–4 1NC)

polotěžká váha: Marcin Trzciński (1–1) vs. Adam Tomasik (5–1)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události