Fotbal

Součkův West Ham má v Evropské lize Lyon, Barcelona jede do Německa

Součkův West Ham má v Evropské lize Lyon, Barcelona jede do Německa
Radost Tomáše Součka | Zdroj: Profimedia

Po losu Ligy mistrů přišel na řadu také los Evropské ligy, kde se o úspěch nadále pokouší také West Ham. Ten vyzve francouzský Lyon, který v základní skupině přemohl i pražskou Spartu. Barcelona začne na půdě Frankfurtu.

Mezi osm nejlepších se probojoval tým Atalanty, Barcelony, Bragy, Frankfurtu, Lipska, Lyonu, Rangers a již zmiňovaného West Hamu. O los se postaral Andrés Palop, legendární brankář španělské Sevilly, kde se finále letos koná. Ten je i ambasadorem finále, ve kterém se ale klub jeho srdce nakonec nepředstaví. 

Jako první bylo vylosováno německé Lipsko, které postoupilo bez boje, protože moskevský Spartak byl vyřazen. Soupeřem bude italská Atalanta a začne se v Německu. Druhý šel ven Frankfurt, taktéž německý celek, jenž si zahraje o semifinále s katalánskou Barcelonou. 

Hned poté byl vylosován celek Vladimíra Coufala a Tomáše Součka, který začne na domácím pažitu. Soupeřem mu bude francouzský Lyon. V posledním utkání pak budou fanoušci sledovat zápolení portugalské Bragy a skotských Rangers, kteří vyřadili Dortmund a Crvenou Zvezdu. 

Související obsah

​Následně došlo také na losování semifinále, kde se proti sobě postaví vítězové prvního a čtvrtého čtvrtfinále. Tomáš Souček by si teoreticky mohl zahrát proti Barceloně, pokud by postoupil West Ham i španělský celek. 

Čtvrtfinále:
Lipsko – Atalanta Bergamo
Frankfurt–Barcelona
West Ham – Lyon
Braga–Rangers

Semifinále:
Lipsko/Atalanta – Braga/Rangers
West Ham / Lyon – Frankfurt/Barcelona

Podívejte se na los čtvrtfinále Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události