Ovečkina na ledě Canes vybučeli, kritizovaný Rus pak rozhodl nájezdy

Další sérii zápasů nabídla zámořská NHL. Slabší týmy měly hráče před uzávěrkou přestupů mimo sestavu a bylo to na některých výsledcích znát. Asi nejzajímavější zápas se hrál na ledě Caroliny Hurricanes, kam přijel Washington i s kritizovaným Alexandrem Ovečkinem. Ten za stavu 3:2 poslal utkání do prodloužení, za bučení fanoušků pak rozhodl nájezdy. Z Čechů zapsal bod pouze Tomáš Nosek.

Carolina proti Capitals dlouho vedla, ale opět se bodově neprosadil Martin Nečas, který dal v posledních deseti duelech jediný gól. Pět minut před koncem vyrovnal 39. gólem v sezoně Ovečkin, který za bučení fanoušků v aréně v Raleigh následně jediným gólem rozhodl také nájezdy. Tým z hlavního města vyhrál již počtvrté v řadě.

Jediný gól padl v utkání mezi Calgary a Buffalem, možná nejlepší brankář sezony Jacob Markström v prodloužení neodehrál kotouč a Tage Thompson dal nejjednodušší gól v kariéře. Bez Hampuse Lindholma a Rickarda Rakella hrál Anaheim proti Floridě, která vyhrála 3:0. Zranil se ovšem elitní obránce Ekblad.

V kanadském Winnipegu se představil Boston, který se drží na sedmém místě Východu a postoupí i letos do vyřazovacích bojů. Tentokráte nebodoval David Pastrňák, ale Tomáš Nosek, který jednou asistencí pomohl k výhře 4:2. San Jose doma prohrálo s Coloradem 3:5, nepomohl ani comeback ve třetí části hry.