Tenis

Už i Federer. Tenisová superstar pomůže obětem ukrajinské války

Už i Federer. Tenisová superstar pomůže obětem ukrajinské války
Zdroj: Profimedia

Probíhající válka na Ukrajině zasáhla i do světa sportu a spousta profesionálních sportovců či fanoušků se rozhodla pomoct. Nově se mezi ně zařadil i hvězdný tenista Roger Federer, jenž se rozhodl přispět obětem válečného konfliktu vysokou finanční částkou. Tu chce věnovat hlavně na pomoc dětem, které momentálně nemohou navštěvovat školy a ve velkém množství případů kvůli ruské invazi trpí úzkostmi, podvýživou a duševními traumaty.

"Já i moje rodina jsme zděšení, když vidíme obrázky z Ukrajiny. Láme nám srdce, jak strašně byli zasaženi nevinní lidé," uvedla tenisová superstar na svém twitteru a rozhodla se, že obětem válečného konfliktu na Ukrajině pomůže. 

Ze své nadace hodlá poslat 500 tisíc dolarů, tedy více než 11 milionů korun, ukrajinským dětem, které kvůli válce nemohou chodit do školy a trpí řadou traumat či nedostatkem jídla. "Poskytneme pomoc dětem, které to potřebují. Asi šest milionů ukrajinských dětí momentálně není ve škole a my víme, jak těžké je zajistit v této kritické době přístup ke vzdělání. Proto bychom je chtěli podpořit v tom, jak se vypořádat s tímto extrémně traumatickým zážitkem," doplnil Federer, kam chce peníze směřovat.

Související obsah

​Není ale prvním sportovcem, který se rozhodl pomoct. Do různých sbírek pro Ukrajinu se postupně zapojila řada českých i světových klubů, svazů a organizací. Pomohly například pražská fotbalová "S" nebo hokejové Kladno. Anglické Middlesbrough chce poslat výtěžek ze vstupenek z utkání FA Cupu proti Chelsea. Finanční dary slíbili třeba i tenisté Andy Murray a Novak Djokovič. Své zemi přispívá také Elina Svitolinová.

Ukrajincům pomáhají Češi i další národy. Teď se přidal i hvězdný tenista Roger Federer:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události