Motorsport

Tragédie ve slovenské rallye, zemřela legenda českého motorsportu

Tragédie ve slovenské rallye, zemřela legenda českého motorsportu
Navigátor Rudolf Kouřil Zdroj: Twitter @eWRCresults

Velice smutná zpráva přišla z Dunajské Stredy, kde se o víkendu koná mistrovství Slovenska v rallye. V sobotu havarovalo auto, ve kterém seděl i zkušený navigátor, funkcionář a pořadatel závodů Rudolf Kouřil. Velký oblíbenec v komunitě českých motorsportů bohužel svým zraněním podlehl.

Akce se konala na známém Slovakia Ringu, kde pan Rudolf Kouřil navigoval v Peugeotu 208, se kterým ovšem posádka nabourala do betonových svodidel. Spolujezdec bohužel nepřežil, řidič byl převezen do nemocnice. Zatím se neví, co bylo důvodem bouračky, ale slovenská policie již začala celou situaci řešit. 

"Náš sport si bohužel občas vybírá kruté oběti. Dnes nás opustil Rudolf Kouřil. Zkušený spolujezdec, klíčový činovník našeho rallye sportu, a hlavně skvělý člověk. Bude nám moc a moc chybět. Čest Rudově památce," napsal na sociální sítě prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček. 

Související obsah

Rudolf Kouřil absolvoval více než 200 rallye jako spolujezdec, byl dlouholetým pořadatelem populární Rallye Hustopeče a v poslední době se podílel také na  Valašské rallye a Rallye Morava. Český autoklub jej popisuje jako velice oblíbeného muže, kterého znal každý ze scény rallye, a nazval jej legendou české rallye a motoristického sportu. Kouřilovi bylo 63 let. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události