Plzeň ztratila body s Jabloncem. Karviná překvapila favorita z Ostravy

Jean-David Beauguel z Viktorie Plzeň | Zdroj: profimedia.cz

Sobotní program fotbalové Fortuna ligy nabídl hodně zajímavé výsledky. Baník nezvládl proti poslední Karviné roli favorita a prohrál 3:1, svého soupeře z horních příček tabulky potrápili i Bohemians, kteří padli se Slováckem o jediný gól. Zlín naopak jasně přehrál Pardubice, jimž nasázel čtyři góly. Vrcholem večera byl zápas Jablonce s Plzní, který skončil bezbrankovou remízou.

V zápase mezi Jabloncem a Plzní měl v prvních minutách navrch Jablonec, který se v 11. minutě málem dostal do vedení. Po centru z rohového kopu se do vzduchu pověsil Zelený a zacílil skvělou hlavičkou, Staněk však balon pohotově vytěsnil.

V dalším slibném útoku domácí celek zastavil ofsajd, který odmával po Silného zakončení čárový rozhodčí. Plzeň si vypracovala brankovou příležitost až chvíli před poločasovou přestávkou. Po centru z levé strany se dostal k dobré střele z úhlu Bucha, Hanuš proti jeho pokusu ale fantasticky zasáhl.

V 53. minutě zaměstnal Hanuše přízemní ranou Sýkora, jablonecký gólman však byl připravený a míč lapil. Střídající Chorý následně po spolupráci s Beauguelem napálil tyčku. Sám Beauguel o chvíli později zacílil těsně nad břevno. V ostřelování brankové konstrukce Plzeňští pokračovali i v posledních dvaceti minutách. Chorý převzal balon za pokutovým územím a vyslal technickou střelu, trefil ale pouze spojnici břevna a tyčky.

Plzeň v závěru svého soupeře tlačila, nicméně nakonec si odveze z Jablonce pouze bezbrankovou remízu. Západočeši tak aktuálně vedou ligu o čtyři body, nicméně Slavia má nedělní utkání k dobru.

Beznadějně poslední Karviná vyrazila na půdu Ostravy, která byla ve vzájemné bitvě papírovým favoritem. K překvapení domácích fanoušků to ale byli hosté, kdo otevřel skóre. Obrana Baníku nedokázala odvrátit centr z levé strany. K míči se dostal Filip Zorvan, naběhl si před Laštůvku a pohodlně zacílil.

O tři minuty později navíc zatloukli Karvinští domácím do rakve další hřebíček. Durosinmi získal balon na hranici pokutového území a krásnou ranou rozvlnil síť ostravské svatyně. Ve 27. minutě byli fotbalisté Baníku zralí na ručník. Po střele k tyči se prosadil Lukáš Bartošák a Karviná se dostala do trháku.

Baník zmírnil výsledek až v 66. minutě, kdy snížil na 3:1 Ladislav Almási. Víc už toho ale klub nestihl a prohrál 3:1.

Pražští Bohemians se pohybují na příčkách, které zaručují boje o udržení v nejvyšší české soutěži. Ve 26. kole proto měli fotbalisté hodně těžký úkol, a to porazit Slovácko. V 9. minutě klokani vykřesali naději na výhru, když dostali výhodu pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil David Puškáč a s přehledem poslal balon do sítě.

Slovácko našlo odpověď ve 33. minutě. Ondřej Šašinka nejprve přehlavičkoval brankáře a poté balon dorazil za brankovou čáru z bezprostřední blízkosti. Ve druhém poločase hosté definitivně otočili skóre. V 65. minutě si v pokutovém území zpracoval míč Lukáš Sadílek a poslal svůj celek do vedení, které hosté i udrželi.

​Zlín si v souboji dvou týmů ze spodní části tabulky poradil s Pardubicemi, kterým postupně nasázel čtyři branky. Gólový účet zápasu otevřel ve 13. minutě Vukadinovič, na něhož navázal o pouhé tři minuty později Janetzký. Pardubice se sice dostaly na konci prvního poločasu na dostřel jediné trefy, pak se ale trefovali už jen Zlínští.

V 74. minutě přidal svou druhou trefu Vukadinovič a v 85. minutě zpečetil výhru Dramé. Zlín tak zvítězil 4:1.