Valencie skolila Elche jedinou trefou. Atlético zpátky na třetím místě

Zápas španělské ligy mezi Elche a Valencií. Zdroj: Profimedia.cz

Španělská fotbalová liga měla v sobotu na programu čtyři zápasy, ve kterých se dařilo hostujícím celkům. Granada si odvezla vítězství z Alavésu, kde triumfovala 3:2, Valencie jen těsně přetlačila Elche, jejž přehrála díky jediné trefě. Do hry se dostaly také Osasuna s Levante a Vallecano s Atléticem.

Na první branku si museli diváci v duelu mezi Alavésem a Granadou počkat až do 50. minuty, kde se z trefy radovali hosté. Escudero ve vápně nádherně trefil balon a otevřel skóre. Vedení Granadě vydrželo jen dvě minuty, poté domácí celek zásluhou Escalanteho srovnal. V 57. minutě navíc Alavés otočil vývoj výsledku.

Po přihrávce Rioji pálil ostrými Vallejo. Granada však nesložila zbraně a o dvacet minut později se dočkala vyrovnávací trefy z kopačky Puertase, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti a nemýlil se.

Tři minuty před koncem navíc Granada skórovala ještě jednou. Vítězství na její stranu přiklonil Luis Suarez, který obdržel parádní pas do běhu a uklidil balon k pravé tyči.

​Duel mezi Elche a Valencií naopak rozhodla jediná branka. O tu se postaral v 50. minutě hostující Guedes, jenž se prosadil po přihrávce z rohu. Valencie tak potvrdila roli mírného favorita a za hubenou výhru odvezla tři body.

Atlético Madrid se pak díky hubené výhře 1:0 opět dostalo na třetí místo v tabulce před Barcelonu. Katalánci se v neděli představí v třaskavém souboji proti Realu Madrid.