Fotbal

Beckham dal svůj instagram ukrajinské lékařce. Ta ukázala situaci v Charkově

Slavný anglický fotbalista David Beckham propůjčil svůj instagramový účet, na kterém má více než 71 milionů sledujících, ukrajinské lékařce z Charkova, která ukazuje, jak to právě na severovýchodě Ukrajiny vypadá.

Lékařka Iryna, která je vedoucí regionálního perinatologického centra a také dětskou anestezioložkou, celou neděli ovládala Beckhamův instagram a přidávala videa do jeho příběhů. V nich ukazovala a popisovala to, jak válka změnila Charkov i povinnosti jejího týmu.

"Ukážu vám, jak pracujeme v době války, a kým jsme se během těchto válečných dnů stali," řekla v úvodním videu. Iryna ukázala sklep, kam byly během prvních dnů invaze evakuovány těhotné ženy a novopečené matky. Ukázala také jednotku intenzivní péče, kde se léčí novorozenci a kam UNICEF daruje generátory kyslíku.

Související obsah

​"Pracujeme 24 hodin, 7 dní v týdnu. Pravděpodobně riskujeme své životy, ale vůbec o tom nepřemýšlíme. Milujeme naši práci," pokračovala. Mluvila také o Janě a jejím malém synovi Mychajlovi, který se narodil druhý den války s dýchacími problémy a jejich rodinný dům byl během ostřelování zničen. Novorozenec je na tom ale už nyní lépe.

https://www.instagram.com/p/CbUlU7ioSNM/

Bývalý hráč Realu Madrid nebo Manchesteru United David Beckham je od roku 2005 velvyslancem UNICEF. Vyzval své kolegy, aby právě této charitativní organizaci přispěli. UNICEF pracuje na Ukrajině také s cílem zajistit rodinám přístup k čisté vodě a potravinám. "Díky vašim darům pomáhají generátory kyslíku novorozencům přežít v otřesných podmínkách," řekl 46letý Beckham.

Válka na Ukrajině už si vyžádala spoustu životů i z řad sportovců:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události