Fotbal

Když do toho dají všichni všechno, vyhrajeme, burcuje před Švédskem Zima

Když do toho dají všichni všechno, vyhrajeme, burcuje před Švédskem Zima
David Zima v reprezentačním dresu | Zdroj: Profimedia

Barážové utkání české fotbalové reprezentace se Švédskem se nezadržitelně blíží. Duel o postup do finálové části je na programu ve čtvrtek 24. března. V nominaci je také obránce David Zima, který by se mohl představit i v základní sestavě. Premiérovou pozvánku dostal také sparťanský defenzivní záložník Ladislav Krejčí mladší. Jak se oba borci před důležitým utkáním cítí? A jak se vyrovnat se ztrátou Patrika Schicka?

Zima i Krejčí se vyjádřili k neúčasti nejlepšího českého útočníka a oběma je naprosto jasné, že jde o citelné oslabení. "Je to enormní oslabení. Je to útočník číslo jedna a bude hodně chybět, to je jasné," prozradil Zima. "Je to velké oslabení. Všichni jsou si vědomi, že je to hráč světových kvalit," přitakal Krejčí.

Právě se Zimou se počítá, že by se mohl objevit v základní sestavě. "Kluci už jsou tady za normálních okolností sehraní. Teď to bude sice hodně krátké, ale musíme to zvládnout za jakýchkoliv okolností. Všichni do toho musí dát všechno. Když to tak bude, tak věřím, že postoupíme. Nemůžeme se vymlouvat, že nejsme sehraní," nehledá výmluvy hráč turínského FC.

Související obsah

​"Já si myslím, že všichni hráči, kteří jsou v repre, musí být připraveni do zápasu a za jakýchkoliv situací musí chtít zvítězit," pokračoval Zima. Ten sice v poslední době v klubu příliš nenastupuje, ale jako problém to nevidí.

​"Od nového roku jsem hrál asi šest nebo sedm zápasů. Od té doby se cítím dobře. Teď posledních pět zápasů na tom nic nemění. Když nehrajeme v zápase, tak druhý den hrajeme proti Primaveře, respektive dorostencům," popsal situaci 21letý obránce.

Právě Turín nezažívá úplně povedené období, když už osm zápasů v italské Serii A nedokázal zvítězit. "Atmosféra je taková, že by se dala krájet. Jako v ostatních týmech při takové situaci. Hráči jsou nervózní. Je to hrozně psychicky náročné. Potřebujeme jednu výhru, aby se to vrátilo do těch starých kolejí jako v prosinci a v lednu," doufá Zima.

Související obsah

​Ze svého angažmá má Zima zkušenost i se svými protihráči. Když nastoupil proti Juventusu, zahrál si proti Dejanu Kulusevskimu. "Švédsko má nesmírně kvalitní hráče, hlavně ofenzivně. Měl jsem čest si proti některým v Serii A zahrát. Mají opravdu velkou kvalitu. Na konfrontaci s nimi se těším a alespoň zjistíme, jak jsme na tom. Kulusevski je jeden z nejlepších hráčů. Tah na bránu má z toho křídla neskutečný. Oni jsou opravdu silní," přidal svůj pohled bývalý fotbalista pražské Slavie.

Svoji premiérovou pozvánku do reprezentace dostal také sparťanský defenzivní záložník Ladislav Krejčí mladší. "Byl jsem za to moc rád. Moc jsem si to přál. Přišlo to ve chvíli, kdy jsem byl doma s rodinou a přáteli, tak jsme to oslavili. Moc si toho vážím," neskrývala radost sparťanská opora. Ten se nezdráhá ani toho, že by nastoupil na pozici stopera. "Nějaké zápasy už tam mám. Jsem připravený jak na svou pozici, tak na stopera," ujišťuje 22letý fotbalista.

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý udělal v pondělí v nominaci dvě změny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události