Motor zvládl první čtvrtfinále vítězně. Sparta naprosto znemožnila Bílé Tygry

Hokejisté Sparty slaví gól do sítě Bílých Tygrů Liberec Zdroj: Profimedia

Motor České Budějovice zvládl lépe čtvrtfinálový zápas hokejového play-off, když na svém ledě přehrál Dynamo Pardubice 3:1. O góly domácích se postarali Gulaš. Abdul a Novotný. Druhý pondělní zápas nabídl exhibiční podívanou, Sparta v O2 Aréně rozstřílela Bílé Tygry Liberec 7:0.

České Budějovice a Pardubice se až do konce základní části na dálku praly o čtvrté místo, které by zajistilo přímý postup do čtvrtfinále a také lepší výchozí pozici mezi osmičkou nejlepších. Nakonec díky vyrovnávacímu gólu tři minuty před koncem proti suverénnímu Hradci si umístění mezi první čtyřkou zajistil právě Motor.

Pondělní utkání tak mohl odehrát na domácím stadionu, čehož dokázal využít. Do vedení se dostal už v osmé minutě, kdy proměnil přesilovou hru. Po přihrávce Petra Šenkeříka se parádně trefil kanonýr Milan Gulaš, který dokázal využít toho, že brankář Frodl měl zakrytý výhled.

Vedení dokázaly Budějovice navýšit 49 vteřin po začátku druhé třetiny. Jan Piskáček poslal puk podél mantinelu na Jindřicha Abdula, který rychle objel obránce a z úhlu zamířil směrem ke Frodlovi, kterého střelou na bližší tyč prostřelil.

​Vedení o dvě branky ale Jihočechům vydrželo necelé dvě minuty. Po vyhraném buly v podání Matěje Pauloviče se k puku dostal Juraj Mikuš, který střelou zápěstím překonal Hrachovinu.

Východočeši se hnali za vyrovnáním, ale Camara svoji velkou šanci po půlhodině hry nevyužil. Ve třetí třetině už zase byl Motor lepším týmem, na což dal razítko v 54. minutě. Jakub Valský a Jiří Novotný se vřítili do protiútoku dva na jednoho a druhý jmenovaný dokázal zakončit přihrávku vzduchem. Vedení 3:1 si už dokázali domácí pohlídat a ujali se vedení v sérii 1:0.

Sparta si proti Liberci zastřílela

Jako kočka a myš. Takové bylo úvodní čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem. Na úvodní gól si sice musel pražský tým počkat až do 20. minuty, kdy se trefil Miroslav Forman, ale pak si svěřenci trenéra Jandače otevřeli střelnici.

Mezi 30. až 40. minutou přidali další čtyři branky, když se dvakrát prosadil David Tomášek a v poslední minutě druhé části přidali přidali další dva přesné zásahy Vladimír Sobotka a Erik Thorell, když navýšili vedení už na 5:0, čímž se halou rozezněla oblíbená písnička "Pátá" od Heleny Vondráčkové.

Bílí Tygři se sice ve třetí třetině snažili docílit alespoň čestného úspěchu, ale nebylo jim přáno. Naopak se museli vyrovnat z dalších dvou gólů Sparty, která tím uzavřela skóre na konečných 7:0. Hvězdou utkání se stal David Tomášek, který posbíral pět bodů za dva góly a tři asistence.

Pondělní výsledky úvodních čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy:

České Budějovice - Pardubice 3:1 (1:0 na zápasy)

Branky a nahrávky: 8. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 21. Abdul, 54. J. Novotný (Valský, D. Voženílek) – 23. J. Mikuš (Paulovič)

Sparta Praha Bílí - Tygři Liberec 7:0 (1:0 na zápasy)

Branky a nahrávky: 20. M. Forman (A. Polášek, Jurčina), 31. Tomášek (E. Thorell, Chlapík), 36. Tomášek (Chlapík, David Němeček), 40. E. Thorell (Tomášek, Chlapík), 40. Sobotka (Tomášek, E. Thorell), 46. Stoljarov (Tomášek, Chlapík), 60. E. Thorell (R. Horák)

V posledním zápase základní části mezi Spartou a Kladnem se hrálo i pro pomoc Ukrajině.