Rada Mezinárodní federace ledního hokeje přišla s důležitým oznámením. Na letošním světovém šampionátu bude místo Ruska a Běloruska hrát Francie a Rakousko.
Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) už dříve rozhodla, že kvůli válečné invaze na Ukrajinu se na letošním mistrovství světa ve Finsku neobjeví Rusko a Bělorusko.
Nyní už je jasno i o týmech, které oba potrestané celky nahradí. Místo Ruska se v helsinské skupině A předvede Francie, ve skupině B (hrané v Tampere) si pak místo Běloruska zahraje Rakousko.
🔥BREAKING🔥
— IIHF (@IIHFHockey) March 18, 2022
France🇫🇷 & Austria🇦🇹 to play at #IIHFWorlds. Division I adjusted with Lithuania🇱🇹 moving to IA.
Latvia🇱🇻 joins 2022 #WorldJuniors.
Sweden🇸🇪 joins 2022 #WomensWorlds.
Slovakia🇸🇰 joins 2022 #WW18.
READ MORE ➡️ https://t.co/v54jF8ZPSF
📷 Andre Ringuette / HHOF-IIHF pic.twitter.com/F6L44SxSpk
S Rakouskem tak ve skupině B změří síly také Češi. Dalšími soupeři bude domácí Finsko, dále pak Švédsko, USA, Lotyšsko, Norsko a Velká Británie.