Hokej

Dominik Simon se stěhuje, zahraje si v NHL již za třetí různý tým

Dominik Simon se stěhuje, zahraje si v NHL již za třetí různý tým
Dominik Simon se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník Dominik Simon je jediným českým hráčem, který se v rámci uzávěrky přestupů stěhoval. Odchovanec pražské Sparty byl součástí výměny za Rickarda Rakella z Anaheimu do Pittsburghu. Sedmadvacetiletý forvard si tak zahraje ve své kariéře za celkem sedmý tým.

Simon přišel před sezónou zpátky do Pittsburghu, který jej draftoval a v průběhu sezóny naskočil do celkem 55 zápasů. Na kontě má tři branky a šest asistencí, další body bude sbírat v Kalifornii. Někdejší útočník Plzně a Sparty byl součástí velkého trejdu za Rickarda Rakella.

Spolu s ním do Anaheimu putuje také útočník Zach Aston-Reese a druhé kolo draftu. Naopak Pittsburgh přivedl útočníka Rickarda Rakella, který umí být produktivní, letos se mu povedlo nasázet šestnáct branek. V sezóně 2017/18 vstřelil dokonce 34 branek a zapsal celkem 69 kanadských bodů. 

Související obsah

​Simon nastupoval od roku 2015/16, ročník 2020/21 nicméně strávil v kanadském Calgary, kde ale naskočil pouze do jedenácti utkání. Letos se do Pensylvánie vrátil, ale vedení úspěšného celku posledních let jej obětovalo za švédského útočníka. V týmu by se tak mohl potkat s obráncem Andrejem Šustrem či Lukášem Dostálem.

Takto se Simon trefil na začátku sezóny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události