Hokej

Velký průšvih Golden Knights. Dadonov do Anaheimu možná neodejde

Velký průšvih Golden Knights. Dadonov do Anaheimu možná neodejde
Jevgenij Dadonov (vpravo) v dresu Vegas Golden Knights. Zdroj: Profimedia.cz

V hokejové NHL řeší problém. Vegas Golden Knights na konci přestupového okna vyměnili útočníka Jevgenije Dadonova, který měl zamířit do Anaheimu, teď to ale vypadá, že zůstane v pouštním městě. Ve smlouvě totiž měl údajně klauzuli, jež přesun k Ducks zakazuje.

V pondělí se v zámořské NHL uzavřelo přestupové okno a trh byl v posledních hodinách i minutách zahlcen spoustou přesunů. Aktivní byli i zástupci Vegas Golden Knights, kteří uvolnili platový strop a zbavili se křídelníka Jevgenije Dadonova.

Třiatřicetiletého forvarda, jenž letos v dresu týmu z Nevady nasbíral 27 kanadských bodů (15+12), totiž vyměnili do Anaheimu. Ducks navíc dostali podmíněný výběr ve druhém kole draftu v roce 2023 nebo 2024. Knights naopak získali obránce Johna Moora a smlouvu Ryana Keslera.

Teď to však vypadá, že z trejdu možná sejde. Dadonov prý totiž měl ve smlouvě klauzuli, kde bylo uvedeno deset týmů, kam nesmí být vyměněn. A právě Anaheim měl figurovat mezi nimi. Golden Knights už vydali prohlášení, že se celou situací zabývají.

"Uvědomili jsme si problém týkající se tohoto trejdu. Konzultujeme ho s vedením soutěže. Další informace poskytneme, jakmile budou k dispozici," uvedl klub na svém twitteru.

Ruský rodák z Čeljabinsku přišel do města hazardu loni v červenci, kdy byl vyměněn z Ottawy. A právě datum přesunu – 28. červenec, je pro vyřešení problému údajně klíčové. V kontraktu, který Dadonov v říjnu 2020 podepsal s Ottawou, totiž byla klauzule o tom, že nesmí být vyměněn do žádného z deseti uvedených celků.

Související obsah

Pro sezonu 2021/2022 měl být seznam předložen do 1. července 2021. A protože se Dadonov přesunul později, měla by stále platit původní klauzule, v níž byl i právě Anaheim. Při letním přesunu o dané podmínce údajně nepadlo ani slovo, a tak si Golden Knights nevědomky zadělali na velký průšvih. Legitimitou přestupu se začala zabývat hráčská asociace NHLPA, která nyní oslovila vedení NHL a problém řeší. Příští dny a hodiny tak ukážou, jestli se trejd nakonec uskuteční.

Pokud by ruský útočník zůstal, byl by to pro Zlaté Rytíře problém. Nevadský celek totiž nemá místo pod platovým stropem, takže i když má Dadonov nesporné kvality, týmu z Las Vegas by se více hodilo zbavit se jeho platové zátěže, která je pět milionů dolarů.

Takhle se v zápase proti Vegas vytáhl bostonský brankář, který předvedl parádní zákrok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události