Fotbal

Skandál ve švédském fotbale. Los ligového poháru budí silná podezření

Skandál ve švédském fotbale. Los ligového poháru budí silná podezření
Generální sekretář švédského fotbalového svazu Hakan Sjöstrand. | Zdroj: Profimedia

V neděli večer proběhlo ve Švédsku losování, jaké týmy v ženské a mužské části odehrají finále poháru v domácím prostředí. Práce s osudím se ujal generální sekretář Švédského fotbalového svazu Hakan Sjöstrand. Podezření vzbudil moment, kdy 57letý muž jeden z míčků vytáhl, chvíli si ho prohlížel, vrátil zpátky a následně vylosoval druhý tým.

O finálových účastnících ženského a mužského finále už bylo rozhodnuto a zbývalo tak určit, jaké týmy odehrají finále na domácím stadionu. Do mužského finále se probojovaly týmy Hammarby a Malmö FF, přičemž prvně jmenovaní dostali výhodu odehrát rozhodující utkání před vlastními fanoušky. Zde proběhl los zcela v pořádku.

Lehkou kontroverzi vzbudilo určování domácího týmu v ženském finále. V osudí byly týmy Rosengardu a Häckenu. Hakan Sjöstrand zalovil ve skleněné míse, vytáhl jeden míček, chvíli na něj koukal, ale k překvapení všech ho zase vrátil zpět a vylosoval druhý míček. Následně oznámil, že výhodu domácího prostředí získal tým Rosengard. 

"Pokud si někdo myslí, že je za tím nějaké spiknutí, tak to mohu rozhodně popřít," hájil se generální sekretář. A jak k tomu podle něj mělo dojít? "Pravděpodobně šlo jen o spontánní pohyb v situaci, kdy míchám a mluvím zároveň," vysvětlil. 

Související obsah

​Manažer klubu Häcken, který nakonec odehraje zápas venku, Marcus Jodin se nad celou situaci dokázal povznést. "Pouze Hakan může říct, proč míček vytáhl a pak ho vrátil zase zpátky. Všichni jsme viděli, co se stalo, ale věříme, že vše proběhlo správně," uvedl pro švédská média. 

Aktuálně největší hvězdou švédského fotbalu je Zlatan Ibrahimovič. Během jeho působení v MLS mu v Malmö postavili sochu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události