Fotbal

Psaly se proti němu petice a vyhrožovali mu smrtí. Legendární sudí končí

Psaly se proti němu petice a vyhrožovali mu smrtí. Legendární sudí končí
Anglický rozhodčí Mike Dean | Zdroj: Profimedia

Legendární anglický rozhodčí Mike Dean prý po této sezoně pověsí píšťalku na hřebík, informují o tom britská média. Z velkého fotbalu ale definitivně neodejde, protože by měl začít vykonávat funkci videorozhodčího na plný úvazek. 57letý sudí proslul hlavně tím, že velmi rád vytahoval z kapsičky červenou kartu. Ukázal jich v Premier League 114, což je nejvíce ze všech.

Mike Dean se během své kariéry stal jedním z nejuznávanějších rozhodčích v Premier League. Tuto soutěž pískal už od roku 2000 a o tři roky později dostal od FIFA důvěru i k mezinárodním utkáním. První velký zápas odřídil v roce 2004, když mu byl svěřen zápas FA Community Shield mezi Arsenalem a Manchesterem United, kdy londýnský tým vyhrál 3:1.

Právě fanoušci Arsenalu na něj ale nebudou vzpomínat vůbec v dobrém. V roce 2015 totiž sepsali petici, aby Mike Dean už nikdy nepískal zápas jejich oblíbeného týmu. Nelíbilo se jim totiž vyloučení obránce Gabriela, které anglická fotbalová asociace později zrušila a útočníkovi Chelsea zpětně udělila třízápasový trest za agresivní chování. 

Související obsah

​Loni v únoru pak musel on i jeho rodina čelit výhružkám smrtí, kdy ve dvou po sobě jdoucích zápasech udělil dvě kontroverzní červené karty Janu Bednarkovi a Tomáši Součkovi. Následně požádal vedení Premier League, aby nemusel následující víkend pískat. Obě červené karty fotbalová asociace následně zrušila a rozhodla, že Dean rozhodl špatně. 

Zápasy v evropských pohárech řídil Dean až do roku 2013, kdy mu bylo 45 let. Od té doby se zaměřuje pouze na anglický fotbal. V místní nejvyšší soutěži pak rozdal doposud 114 červených karet, což nikdo před ním nedokázal. Ačkoliv by tato sezona měla být pro něj poslední v roli hlavního rozhodčího, měl by se podle The Telegraph stát videorozhodčím na plný úvazek. 

V loňském roce se to zvrhlo i na Slovensku, kdy dva hráči napadli rozhodčího. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události