Tenis

Tenisoví fanoušci jsou v šoku. Světová jednička ukončila kariéru

Tak tohle nikdo nečekal. Australská tenistka Ashleigh Bartyová se rozhodla uzavřít sportovní kariéru. Teprve pětadvacetiletá hráčka na svém instagramu přiznala, že už nemá fyzický drive ani potřebnou touhu, a navíc je vyčerpaná. Trojnásobná grandslamová šampionka přitom měla našlápnuto k dalším titulům a vavřínům. Místo toho se loučí.

Na žebříčku WTA figurovala celých 114 týdnů jako světová jednička. Vyhrála tři grandslamy, když opanovala French Open (2019), Wimbledon (2021) a Australian Open (2022). Triumfy vybojovala i na Turnaji mistryň a patnácti turnajích WTA. Teď však řekla Ashleigh Bartyová dost. 

Na svých sociálních sítích totiž zveřejnila informaci, že s tenisem končí. "Už nemám fyzický drive, emocionální touhu a vše, co je potřeba k tomu, abych byla na vrcholu," uvedla podle ESPN. "Jsem vyčerpaná," doplnila teprve pětadvacetiletá Australanka, jež svým rozhodnutím šokovala nejen fanoušky, ale i své tenisové kolegy z celého světa. 

Související obsah

​K jejímu odchodu do tenisového důchodu se vyjádřili třeba Andy Murray, Simona Halepová, Andy Roddick nebo Češka Petra Kvitová. Bartyová se stala teprve druhou tenistkou, jež zakončila kariéru v pozici světové hráčky číslo jedna - naposledy podobným způsobem opustila tenisové kurty hvězdná Justine Heninová v roce 2008.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události