Mladičká Fruhvirtová po výhře v Miami: Kanár je bonus, ale je to skvělý pocit

Česká tenistka Linda Fruhvirtová zaskočila na turnaji WTA ve floridském Miami černohorskou hráčku Danku Koviničovou, které dokonce nasázela kanára. Teprve šestnáctiletá Češka tak prošla do druhého kola, kde na ni čeká Belgičanka Mertensová. Fruhvirtová byla po utkání šťastná a vyjadřovala se na adresu prvního setu.

Linda Fruhvirtová se kvalifikovala na americký turnaj WTA, kde se utkala v prvním kole s Dankou Koviničovou. Té v prvním setu nasázel kanára a poté triumfovala také ve druhé hře. "Pokaždé je tam nějaká nervozita, ale myslím si, že jsem s tím naložila slušně. Jsem ráda, že jsem to takto dobře zvládla, byl to můj první velký turnaj," pronesla tenistka ročníku 2005.

Sama se poté vyjádřila k neskutečnému úspěchu, v premiéře na tak velkém turnaji se málokomu povede první set ukončit výsledkem 6:0. "Najednou z toho byl kanár v prvním setu, což je spíše bonus. Je to skvělý pocit a jsem ráda, že jsem to první kolo zvládla. Těším se na další zápas," řekla brzy sedmnáctiletá tenistka. Ve čtvrtek se utká s Belgičankou Mertensovou.

"Celý zápas jsem se cítila na kurtu dobře, hrála jsem svou hru a přidávala jsem bod po bodu," dodala Fruhvirtová, jejíž sestra Brenda ve středu zvítězila také, akorát na jiném turnaji, který se konal pod hlavičkou ITF ve francouzském Le Havre. Domácí Ponchetovou zdolala ve třech setech a také ona si připsala jeden kanár.