Anketa: Měl Kuchtův gól platit? Coufal zpochybnil práci VARu

Zdroj: profimedia.cz

Po prohře české reprezentace se Švédskem 0:1 a definitivním vyřazení z bojů o mistrovství světa zůstává pachuť kvůli neuznanému gólu Jana Kuchty v úvodu utkání. Vladimír Coufal zpochybnil práci VARu, trenér Šilhavý se přiklání k rozhodnutí sudího. Jak jste situaci viděli vy? Hlasujte v anketě na konci článku.

Běžela jedenáctá minuta a Češi zahrávali roh. Jakub Brabec se dostal k hlavičce, kterou gólman vyrazil ke kopačkám Jana Kuchty, a ten poslal míč do sítě. Radost ale zastavil sudí Michael Oliver, který pískl faul a následně nechal video-asistenty přezkoumat souboj Brabce se švédským kapitánem. Stoper šel do souboje rukou napřed a rozhodčí to shledal za pádný důvod k tomu, aby gól neuznal.

Utkání se nakonec rozhodlo až v prodloužení, kde české naděje ve 110. minutě ukončil Quaison. Po rozplynutí poslední šance na účast na mistrovství světa v Kataru se neuznaný gól stal velkým tématem. Rozhodnutí zpochybnil například Vladimír Coufal.

"Jasná červená a jasný gól pro nás … VAR?" ptal se hráč West Hamu na činnost videorozhodčích v twitterovém příspěvku, který záhy smazal. Je pochopitelné, že čeští reprezentanti v zápalu boje situaci viděli jinak než rozhodčí. Uznání rychlého gólu by výrazně změnilo průběh utkání a srazilo sebevědomé Švédy na kolena. Nicméně sám trenér Jaroslav Šilhavý uvedl, že hraniční rozhodnutí bylo nejspíše správné. I Brabec přiznal, že fauloval.

​"Přiznám se, že detaily neznám. Napřed to vypadalo, že faul ani nebyl. Myslím, že šlo o Jakuba Brabce, rukou šel dopředu. Asi to bylo správně posouzené. Kluci to na tabletu viděli jinak než rozhodčí. Podle nich to byl gól. Jasná branka, která měla platit. Ale Jakub Brabec potom přišel a řekl, že fauloval," vyjádřil se Šilhavý.

​I přes aktuální situaci na Ukrajině chtějí Rusové pořádat evropský šampionát v roce 2028 nebo 2032: