Motorsport

Sklad ropy v Džiddě zasáhla raketa. Program formule 1 byl přerušen

Sklad ropy v Džiddě zasáhla raketa. Program formule 1 byl přerušen
Požár skladiště ropy v Džiddě, které se nachází jen pár kilometrů od závodního okruhu | Zdroj: Profimedia

V pátek odstartoval úvodními tréninky závodní program formule 1 v saúdskoarabské Džiddě. Jenže se objevily obrovské problémy. Jemenské rebelské síly zaútočily na zásobník ropy, kde následně propukl velký požár.

Dlouho se nevědělo, co přesně se stalo. Ale jemenští rebelové Húsíové oznámili, že na Saúdskou Arábii podnikli několik útoků balistickými střelami a drony. V přístavním městě propukl velký požár a hustý oblak černého kouře byl k vidění i z tratě.

Už během prvního tréninku cítil úřadující mistr světa Max Verstappen kouř a bylo mu potvrzeno, že z jeho auta to není. Právě po prvním tréninku byl program přerušen a čekalo se, s čím pořadatelé Velké ceny Saúdské Arábie přijdou.

Související obsah

​Nakonec se společně se saúdskoarabskými autoritami dohodli na tom, že program bude pokračovat. "Jsme si vědomi útoku na distribuční stanici v Džiddě a zůstáváme v přímém kontaktu se saúdskými bezpečnostními orgány, stejně jako F1 a FIA, abychom zajistili všechna nezbytná bezpečnostní opatření. Musíme zajistit bezpečnost všech návštěvníků Velké ceny Saúdské Arábie, stejně jako všech jezdců i týmů. Program zábodního víkendu bude pokračovat podle plánu. Bezpečnost je nadále naší hlavní prioritou," stojí v prohlášení pořadatelů.

První trénink vyhrál Charles Leclerc z Ferrari před Maxem Verstappenem z Red Bullu. Třetí byl Valterri Bottas z Alfy Romeo. I druhý trénink ovládl Leclerc před Verstappenem a třetí dojel Carlos Sainz z Ferrari.

Ferrari letos závodí v tomto novém voze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události