MMA

MMA zápasník Amosov ve válce brání vlast, titul v Bellatoru obhajovat nebude

MMA zápasník Amosov ve válce brání vlast, titul v Bellatoru obhajovat nebude
MMA zápasník Jaroslav Amosov. Zdroj: Profimedia.cz

Je to definitivní. MMA zápasník a úřadující mistr světa velterové váhy Bellatoru Jaroslav Amosov nebude na květnové akci v Londýně obhajovat titul. Osmadvacetiletý sportovec totiž stále aktivně bojuje na Ukrajině proti invazi ruských vojsk. Michael Page, s nímž měl Ukrajinec zápasit, se tak střetne s wrestlerem Loganem Storleym. O nucených změnách informovalo vedení Bellatoru MMA.

I když si v kleci vydobyl výsostné postavení i titul světového šampiona ve velterové váze, šlo MMA před měsícem stranou. Zápasník Jaroslav Amosov totiž oblékl uniformu a vyrazil pomáhat ukrajinské armádě proti Rusům.

Vedení Bellatoru MMA teď potvrdilo, že se dosud neporažený sportovec nepředstaví na květnovém galavečeru v Londýně, kde měl obhajovat titul.

"Stejně jako zbytek světa jsme byli šokováni tragickými událostmi na Ukrajině a myšlenky všech v organizaci Bellator jsou v této době s Jaroslavem a celým ukrajinským lidem," uvedl podle MMA Shorties prezident Bellatoru Scott Coker k tomu, co se děje na Ukrajině.

"Přejeme jemu a celé jeho rodině jen to nejlepší a těšíme se, až se bezpečně vrátí. Jak do oktagonu Bellatoru, tak do normálního života," doplnil k informaci o tom, že Amosova fanoušci v anglické metropoli neuvidí.

Coker tak musel společně se svými kolegy vymyslet náhradní program. Místo Ukrajince se o prozatímní titul ve velterové váze s Angličanem Michaelem Pagem utká wrestler Logan Storley.

Související obsah

​Zatímco Page vyhrál po prohře s Douglasem Limou už šestkrát v řadě, Storley se radoval ve dvou posledních zápasech. Jediná porážka, kterou utrpěl v profesionální kariéře, byla na split decision právě od Amosova, jehož v bitvě proti Pageovi nahradí.

Sám Amosov není jediným zápasníkem, jenž kvůli válce na Ukrajině zrušil své sportovní plány. Liudvik Sholinian či Ihor Potieria odvolali své souboje na turnajích UFC. Ve své domovině se rozhodl pomáhat také světový šampion v boxu i olympijský medailista Vasilij Lomačenko. Oleksandr Usyk na druhou stranu sice bojoval proti Rusům, z Ukrajiny ale nedávno odjel, aby mohl potrénovat na odvetný zápas s Anthonym Joshuou.

Takhle Amosov loni vybojoval titul mistra světa ve velterové váze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události