Bílí Tygři se nevzdali a série se vrací do Prahy, padl i Motor

Hokejisté Bílých Tygrů Liberec se radují z gólu proti Spartě Zdroj: Profimedia

Série mezi Bílými Tygry Liberec a pražskou Spartou nekončí. Tým ze severu Čech totiž vyhrál čtvrtý zápas na svém ledě 4:2 a vynutil si minimálně pátý zápas. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Jakub Klepiš. V dalším sobotním čtvrtfinále nepřipustilo Dynamo vyřazení a po vítězství nad Motorem snížilo stav série na 1:3.

Hokejisté Sparty mohli už v sobotu ukončit sérii s Libercem v nejkratším možném termínu a postoupit do semifinále. K tomu ale potřebovali i podruhé zdolat Bílé Tygry na jejich vlastním ledě. Velkou šanci otevřít skóre měl v 8. minutě hostující Horák, kterému zpoza branky přihrál Erik Thorell, ale tvrdá rána z voleje letěla těsně vedle. Stejný hráč tak dostal možnost repete na konci první třetiny, ale tentokrát jej vychytal pozorný Kváča.

Byli to ale Bílí Tygři, kteří se dostali na začátku druhé periody do vedení. Melancon objel branku a přihrál Jakubu Klepišovi, který nadvakrát dokázal překonat Machovce. Stav 1:0 pro domácí vydržel necelé tři minuty. Michal Řepík našel mezi kruhy Adama Poláška, který tvrdou ranou poslal puk ke vzdálenější tyči.

​Ještě do konce druhé třetiny se dokázali domácí dostat opět do vedení. Po střele Jaroslava Vlacha se k puku probojoval Adam Klapka, který střelou z otočky se štěstím překonal Machovce. Dokázal zakončit i přesto, že měl okolo sebe tři protihráče.

Po 65 vteřinách třetí třetiny mohlo být opět srovnáno. Filip Chlapík se na pravém kruhu uvolnil a svojí střelou trefil tyčku. Sparťané se sice stále tlačili za vyrovnáním, ale byli to opět domácí, kteří gólově udeřili. Klepiš se uvolnil za brankou a mezi kruhy našel Jakuba Klepiše, jenž svým druhým gólem v zápase zdvojnásobil vedení svého týmu.

Naději na vítězství ve čtvrtém zápase série dal Spartě v 55. minutě Pavelka, když dorazil střelu Filipa Chlapíka. Střelou pod horní tyčku rozradostnil fanoušky hostí. O dvě minuty později už mohlo být srovnáno, ale tentokrát se Kváča proti Chlapíkově střele blýskl. V závěru utkání to Pražané zkoušeli bez brankáře, ale nebyli úspěšní. Naopak se Dávid Gríger prosadil střelou do prázdné branky a upravil na konečných 4:2 pro domácí.

V  pět hodin odpoledne rozehrály čtvrtý duel čtvrtfinále také Dynamo a Motor. Východočeši, kteří v sérii prohrávají už 0:3, nechtěli ponechat nic náhodě a už po dvanácti vteřinách od úvodního buly otevřeli skóre. Mikúšem nahozený kotouč od modré před hostující klecí šikovně otečoval Matej Paulovič a poslal Pardubice do vedení.

V čase 06:03 navíc svěřenci Richarda Krále navýšili náskok. A byl to opět Matej Paulovič, kdo po ráně z první rozvlnil síť jihočeské klece. Na druhé straně se ocitl ve velké šanci Karabáček, zacílil jen do náruče gólmana Frodla.

Na začátku druhé třetiny se pardubický brankář dvakrát vyznamenal. Nejprve zlikvidoval pokus Ondráčka, který mu mířil mezi betony. Poté si poradil i se samostatným únikem Voženílka a ani tentokrát nekapituloval.