Hokej

V Jalonenově nominaci došlo k několika změnám. Tři hráči sraz opustili

V Jalonenově nominaci došlo k několika změnám. Tři hráči sraz opustili
Kari Jalonen na lavičce švýcarského Bernu | Zdroj: Profimedia

Nový trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen tento týden nominoval hráče pro první část přípravného kempu. Jenže v jeho průběhu nyní došlo ke změnám. Tři hokejisté tým opustili, jeden se připojil.

Český hokejový nároďák má aktuálně soustředění v Plzni, kde se tým připravuje na květnové mistrovství světa. Z původně nominovaných hráčů ale tři hráči odpadli. Všichni chybí kvůli zdravotním důvodům. Jsou jimi obránci David Jiříček z Plzně, Ronald Knot z Nižněkamsku a útočník Dominik Lakatoš z Vítkovic.

Není ale vůbec vyloučeno, že by se všichni tři mohli v národním týmu objevit v příštím týdnu. K týmu se nově připojil plzeňský bek David Kvasnička. V nominaci ještě do startu mistrovství světa dojde ještě ke spoustě změn. Světový šampionát je na programu od 13. do 29. května ve Finsku, konkrétně v Helsinkách a v Tampere.

Související obsah

​Ještě předtím je na programu přípravné dvojutkání s Rakouskem, následně s Německem a poté se Slovenskem. Na ně naváží České hokejové hry a Švédské hokejové hry.

Aktuální soupiska české hokejové reprezentace:

Brankáři: Štěpán Lukeš (Mountfield HK), Dominik Pavlát (HC Škoda Plzeň), Aleš Stezka (HC Vítkovice Ridera).
Obránci: Radek Kučeřík (HC Kometa Brno), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba HC Škoda Plzeň), Patrik Demel (HC Verva Litvínov), Michal Jordán (Anur Chabarovsk), Jan Ščotka (JYP Jyväskylä), David Kvasnička (HC Škoda Plzeň).
Útočníci: Jakub Flek, Ondřej Beránek, Jan Hladonik, Jiří Černoch (všichni HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Martin Lang (HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC Verva Litvínov), Jan Bambula, Jakub Navrátil (HC Olomouc), Petr Fridrich (HC Vítkovice Ridera), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Luboš Horký (HC Kometa Brno).

Kari Jalonen převzal českou reprezentaci po odvolaném Filipu Pešánovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události