Z 11. místa do semifinále! Mladá Boleslav vyřadila vítěze základní části

Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Zdroj: Profimedia

To čekal málokdo. Ve čtvrtfinálové sérii mezi Mladou Boleslaví a Mountfieldem byl jasným favoritem východočeský klub, který vyhrál základní část. Jenže překvapivě končí už po pátém zápase. V něm Hradec Králové vyrovnal díky hře bez brankáře, ale v prodloužení inkasoval a prohrál 3:4. Středočeši tak po vítězství 4:1 v sérii postupují do semifinále, kde se utkají s Třincem.

Hradec Králové se ujal vedení už na začátku čtvrté minuty. Cingel našel přesným pasem Koukala, který propálil Krošelje mezi betony. Puk už byl za hostujícím gólmanem, kde ho ještě dorazil do branky Jakub Orsava. Jenže Mladoboleslavští ještě v první třetině srovnali krok. Krásnou přesilovkovou akci zakončil střelou mezi betony Jan Stránský.

Skóre se opět měnilo ve 37. minutě. Perret křižnou přihrávkou našel volného Aleše Jergla, který tvrdou ranou prostřelil hostující brankáře. Středočeši ale opět dokázali odpovědět. Na konci 47. minuty Pláněk vybídl k teči Ondřeje Najmana a ten poslal kotouč za Novotného.

Hosté šli dokonce do vedení. Oscar Flynn se dostal do sólového úniku a bekhendovým blafákem vstřelil třetí gól boleslavských hokejistů. Mountfield ale tři minuty před koncem sáhl ke hře bez brankáře a uspěl. Povedenou souhru zakončil střelou pod horní tyč Nikita Ščerbak. Základní hrací doba nerozhodla a potřetí v řadě se šlo do prodloužení.

​V něm se opět radovala Mladá Boleslav. V čase 67:33 nahodil kotouč Ševc a před Novotným ho šikovně tečoval Miloš Kelemen. Středočeši tak zvítězili 4:3 v prodloužení, celkově 4:1 a v semifinále vyzvou Třinec. Série začíná 3. dubna právě v Třinci.

Výsledek čtvrtfinále Tipsport extraligy:

Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:4 pr. (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Orsava (Koukal, Cingel), 37. Jergl (Perret, Kevin Klíma), 58. Ščerbak (Orsava, Jergl) – 17. J. Stránský (P. Kousal, Ševc), 47. O. Najman (Pláněk, Jánošík), 50. Flynn (D. Šťastný, Pláněk), 68. Kelemen (Ševc, Lunter).
Konečný stav série: 1:4.

Letos v extralize válel David Krejčí, kterému ale s Olomoucí skončila sezona v předkole: