Forma jako hrom. Nečas setnul dvěma góly Washington, Kubalík asistoval

Český útočník Martin Nečas zazářil v dresu Caroliny v nočním zápase NHL proti Washingtonu. Svému krajanovi Vítku Vaněčkovi v barvách Capitals nasázel dva góly, ke kterým přidal asistenci, a stal se hlavním strůjcem vítězství 6:1 i první hvězdou utkání. Dvěma nahrávkami se blýskl také forvard Dominik Kubalík, jeho příspěvek však Chicagu proti Buffalu nestačil. Blackhawks padli 6:5. Brankář Karel Vejmelka nedochytal duel proti Edmontonu, po pěti inkasovaných gólech ho totiž nahradil další Čech Josef Kořenář. Ten sice kapituloval jen jednou, na triumf to ale zdaleka nestačilo.

Chvíle Martina Nečase přišla už v 8. minutě, kdy propálil dalšího Čecha v utkání Vítka Vaněčka a zvýšil těsné vedení Caroliny na 2:0. Domácí se sice poté dokázali dostat na dostřel jediné trefy, to z jejich strany ale bylo vše. Pak už se trefovali jen hráči Hurricanes. Po gólech Aha a Pesceho zaúřadoval ve 36. minutě znovu Nečas a svou druhou brankou v duelu upravil skóre na 5:1.

Jeho druhý přesný zásah se zřejmě stal osudným brankáři Vaněčkovi, který ve 41. minutě přenechal místo Samsonovovi. I ten ale jednou inkasoval. Po spolupráci s Nečasem rozvlnil síť Capitals Skjei. Carolina tak zvítězila 6:1 a Martin Nečas byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V Chicagu se strhla gólová přestřelka, po které nakonec oslavili triumf Sabres. Těm vystřelil za stavu 5:5 v poslední minutě tři body Tage Thompson. Blackhawks nepomohly ani dvě nahrávky Dominika Kubalíka, jenž se podílel na trefách de Haana a Toewse z 8. a 17. minuty.

​Svůj zápas nedochytal v dresu Arizony proti Edmontonu ani Karel Vejmelka, který za svá záda pustil v průběhu dvou třetin pět branek, a v brankovišti ho tak ve 41. minutě nahradil další Čech Josef Kořenář. Ten sice inkasoval jen jednou, Coyotes přesto padli vysoko 6:1.

V duelu mezi St. Louis a Vancouverem se radovali Blues, kteří svého protivníka před domácími fanoušky udolali výsledkem 4:1. Velkou měrou se na triumfu podílel Vladimir Tarasenko, jenž zaznamenal branku a dvě asistence.

Výsledky nočních zápasů NHL:

St. Louis Blues – Vancouver Canucks (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. M. Scandella (Tarasenko, R. Thomas), 15. Perron (I. Barbašev), 41. Tarasenko (Bučněvič, R. Thomas), 58. Tarasenko (Saad, B. Schenn) – 43. B. Hunt (Lammikko, Podkolzin)

Chicago Blackhawks – Buffalo Sabres 5:6  (3:0, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. de Haan (T. Raddysh, D. Kubalík), 14. Lafferty (McCabe, Reese Johnson), 17. J. Toews(Kurashev, D. Kubalík), 22. S. Jones (DeBrincat, D. Strome), 51. DeBrincat (P. Kane, D. Strome) – 25. V. Olofsson (Cozens, Jokiharju), 31. V. Olofsson (J. Skinner), 35. Okposo (Cozens, Butcher), 43. Hinostroza (Dahlin, Tage Thompson), 58. Tuch (V. Olofsson, Mittelstadt), 60. Tage Thompson (Dahlin, Tuch)

Edmonton Oilers – Arizona Coyotes 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. McDavid (Puljujärvi), 11. R. McLeod (Nurse, D. Ryan), 23. R. McLeod (Yamamoto, Keith), 33. Foegele (Barrie, R. McLeod), 37. Hyman (Draisaitl), 50. Draisaitl (Puljujärvi) – 16. Keller (Kessel, Gostisbehere)

Los Angeles Kings – Seattle Kraken 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Kaliyev (A. Kempe, Arvidsson) – 1. Wennberg (Donato, Vince Dunn), 9. A. Larsson (Vince Dunn), 34. V. Rask (Gourde, Kuhlman), 48. Eberle, 48. McCann (Geekie, Oleksiak), 53. Sprong (Sheahan, Donskoi)

Washington Capitals – Carolina Hurricanes 1:6  (0:2, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. T. Wilson – 3. Stepan (Kotkaniemi, Domi), 8. M. Nečas (Trocheck, A. Svečnikov), 29. Aho (T. Teräväinen, Cole), 31. Pesce (T. Teräväinen, Skjei), 36. M. Nečas (Domi, Slavin), 50. Skjei (M. Nečas, Trocheck)