Další sporty

Biatlon se vrací do Česka. V Novém Městě se pojedou tyto závody

Biatlon se vrací do Česka. V Novém Městě se pojedou tyto závody
Biatlonistka Markéta Davidová při závodech na Holmenkollenu. | Zdroj: Profimedia.cz

Mezinárodní biatlonová unie (IBU) oznámila program pro ročník 2022/2023. V plánu pro příští sezonu je více vytrvalostních závodů, což může kvitovat Markéta Davidová, která je aktuální držitelkou malého křišťálového glóbu v této disciplíně. Závody světového poháru se pojedou i v Novém Městě na Moravě.

V biatlonovém kalendáři pro sezonu 2022/2023 jsou hned čtyři vytrvalostní závody včetně jednoho z mistrovství světa, za který se budou v nadcházejícím ročníku udělovat body (na rozdíl od letošní olympiády).

Markéta Davidová se tak bude muset dvojnásobně nadřít na obhajobu křišťálového glóbu, který za tuto disciplínu získala v sezoně 2021/2022. V té jí na to stačily pouze dva závody. Ten třetí (olympijský) se do pořadí světového poháru nezapočítal. Kromě vytrvalostních závodů se také změní počet sprintů. Nyní se jich pojede osm, na které budou ve všech případech navazovat stíhací závody.

Související obsah

​V Novém Městě na Moravě se pojedou tři závody. V termínu od 27. února do 5. března 2023 se zde pojede sprint, stíhací závod a smíšená štafeta. Světový pohár oficiálně startuje 29. listopadu 2022, kdy se pojede ve finském Kontiolahti vytrvalostní závod mužů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události