Tenis

Linda Fruhvirtová má za sebou skvělý turnaj. Kolik si vydělala a kam poskočí?

Linda Fruhvirtová má za sebou skvělý turnaj. Kolik si vydělala a kam poskočí?
Linda Fruhvirtová | Zdroj: Profimedia

Mladá česká tenistka Linda Fruhvirtová má za sebou parádní turnaj v Miami. Na tisícovém turnaji porazila tři favoritky a postoupila až do osmifinále mezi nejlepších 16 hráček. Kolik si turnajem vydělala a na jaké místo v žebříčku vyletí?

Šestnáctiletá tenistka startovala na svém prvním turnaji kategorie WTA 1 000, a to díky pořadatelům, kteří jí udělili divokou kartu. V prvním kole si poradila se 66. hráčkou světa Dankou Koviničovou 6:0, 6:4. Poté přišel souboj s Elise Mertensovou, které patří 24. místo, a mladý český talent opět úřadoval. Fruhvirtová vyhrála 7:5, 2:6 a 6:1.

Ve třetím kole odklidila Češka z cesty bývalou světovou jedničku a momentálně 16. hráčku světa Viktorii Azarenkovou. Tu zničila 6:2, 3:0 a následně běloruská tenistka skrečovala. A ne ze zdravotního důvodu, ale kvůli tomu, že to psychicky neustála. Poprvé v kariéře tak Fruhvirtová porazila tenistku z elitní světové dvacítky.

Osmifinále ale bylo konečnou. V něm nastoupila proti šesté hráčce světa Španělce Paule Badosaové a prohrála 2:6 a 3:6. I tak jde ale v zatím krátké kariéře české tenistky o velký úspěch. Díky postupu mezi nejlepších 16 tenistek turnaje si vydělala 94 575 dolarů (přes dva miliony korun).

Související obsah

​Ve světovém žebříčku se dostane na své kariérní maximum. Aktuálně je na 279. místě, výše byla pouze na konci února, kdy byla 276. Nyní s jistotou vystřelí do druhé světové stovky. Zatím tak stoprocentně plní to, co řekla pro web TN.cz na konci loňské sezony. "Chceme se se sestrou v žebříčku více posunout a hrát více ženských turnajů," prozradila tehdy.

Na hlavní kariérní cíle si ale zatím musí počkat. "Chceme hlavně vyhrávat grandslamy a být první na světě," řekla k dlouhodobým plánům. Stejné to má i její mladší sestra Brenda. Té je teprve 14 let, ale v ženském žebříčku jí patří 389. příčka a mezi vrstevnicemi nemá konkurenci.

Související obsah

​Už dříve Linda opanovala menší turnaje ITF. Svůj první vavřín získala loni v únoru v tuniském Monastiru, kde vyhrála o týden později i další turnaj. Poslední triumf si připsala letos v únoru v mexickém Cancúnu. Všechny tyto podniky včetně toho v Miami se hrály na tvrdém povrchu.

Poslední vítězství získala Linda Fruhvirtová nad Viktorií Azarenkovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události